Polscy siatkarze trafili do grupy śmierci MŚ. Kiedy odbędzie się turniej? [TERMINARZ]

W 2022 roku polscy siatkarze będą bronić tytułu mistrzu świata. W fazie grupowej turnieju Polacy zmierzą się z USA, Meksykiem oraz Bułgarią. Kiedy odbędą się mistrzostwa świata w Rosji?

W 2022 roku główną imprezą siatkarską będą mistrzostwa świata w Rosji, do których polscy siatkarze podejdą jako obrońcy tytułu po tym, jak w finale wygrali 3:0 z Brazylią. W czwartek odbyło się losowanie fazy grupowej MŚ. Polacy trafili do grupy C, która została określona jako "grupy śmierci". Siatkarzy czekać będą mecze z USA, Meksykiem oraz Bułgarią.

Zobacz wideo Kto będzie trenerem reprezentacji siatkarzy? Jeden kandydat ma największe szanse

Mistrzostwa świata siatkarzy. Polska poznała rywali. Kiedy odbędzie się turniej? [TERMINARZ] 

Rozgrywane w Rosji MŚ rozpoczną się 26 sierpnia i potrwają do 11 września. Miastami-gospodarzami są Moskwa, Kemerowo, Nowosybirsk, Ufa, Jekaterynburg oraz Krasnojarsk. Grupa C, do której trafili Polacy, będzie rozgrywać spotkania w Nowosybirsku, który jest oddalony od naszego kraju o 4,5 tys. kilometrów. 

Polska - Słowenia w półfinale ME w siatkówceNowa sytuacja dla Polaków! Oto zasady siatkarskich MŚ 2022

W pierwszej fazie weźmie udział 24 reprezentacji, które zostały podzielone na sześć czterozespołowych grup. Awans do kolejnej fazy uzyskają dwie najlepsze ekipy z każdej grupy oraz najlepsze cztery zespoły z trzeciego miejsca. Ta część turnieju potrwa do 29 sierpnia.

Poważne wyzwanie nowego prezesa PZPS. Sebastian Świderski przejdzie operacjęSebastian Świderski jasno wskazał faworyta na nowego trenera siatkarzy

Później ekipy utworzą cztery grupy, w których brane będą pod uwagę wyniki również z pierwszej fazy, stąd też niekorzystne losowanie dla Polski może stanowić pewnego rodzaju trudność. Zgodnie z terminarzem każda z ekip rozegra trzy kolejne spotkania 2,3 i 4 września. W trzeciej fazie zagrają cztery najlepsze ekip z grup oraz dwie drużyny z drugich miejsc. Zespoły utworzą dwie trzyzespołowe grupy, w których każda z drużyn rozegra po dwa mecze (7-9 września). Półfinały, mecz o trzecie miejsce i finał zostały zaplanowane na 10-11 września. 

Mistrzostwa świata 2022 w Rosji. Oto terminarz:

  • 26-29 sierpania - Faza grupowa (24 drużyny),
  • 2-4 września - II faza grupowa (16 drużyn),
  • 7-9 września - III faza grupowa (6 drużyn),
  • 10 września - półfinały, 
  • 11 września - mecz o trzecie miejsce, finał. 
Więcej o: