Polscy siatkarze w półfinale MŚ! A przegrywali już 0:2. Co za powrót!

Polscy siatkarze zapewnili sobie awans do półfinału mistrzostw świata do lat 21! Zawodnicy Daniela Plińskiego w decydującym spotkaniu pokonali Bułgarię 3:2, mimo że dwa pierwsze sety wygrali rywale!

Młodzi Polacy po wygraniu swojej grupy w drugiej fazie rozgrywek zdążyli już pokonać Brazylię 3:1. W kolejnym, kluczowym w walce o awans do półfinału spotkaniu Biało-Czerwoni ponownie zmierzyli się z Bułgarią, którą kilka dni wcześniej pokonali 3:1. Tym razem jednak drużynie Daniela Plińskiego było zdecydowanie trudniej.

Początkowe kłopoty

Polscy siatkarze bardzo źle weszli w ten mecz. Bułgarzy dość szybko w pierwszym secie uzyskali kilkupunktowe prowadzenie, które w pewnym momencie wynosiło nawet sześć punktów (13:19). Biało-Czerwoni wprawdzie próbowali gonić swojego rywala w końcówce i potrafili zmniejszyć stratę do dwóch punktów (21:23), ale ostatecznie przegrali 21:25.

Druga partia była już zdecydowanie bardziej wyrównana, a jej losy decydowały się w samej końcówce, do której oba zespoły przystępowały, remisując po 22. Wówczas jednak trzy proste błędy Polaków - w zagrywce, ataku i przebiciu prostej piłki sprawiły, że Bułgarzy wygrali również drugiego seta, tym razem do 23.

Remontada na wagę półfinału

Młodzi Polacy znaleźli się pod ścianą, ale w trzeciej partii zaczęli świetnie, od prowadzenia 7:1. Później Biało-Czerwoni prowadzili już nawet 14:6, jednak wówczas Bułgarzy zdobyli pięć punktów z rzędu i znowu mogło się zrobić nerwowo. Na szczęście polscy siatkarze opanowali sytuację i wygrywając 25:22, wciąż zachowywali szansę na zwycięstwo w całym spotkaniu.

Zawodnicy Daniela Plińskiego szli za ciosem. W kolejnej partii prowadzili od początku do końca, w pewnym momencie nawet 17:9, i mimo małych nerwów w końcówce wygrali do 22, dzięki czemu o wszystkim zadecydował tie-break.

W decydującym secie lepiej rozpoczęli Bułgarzy, od prowadzenia 4:1. Później przez długi czas rywale utrzymywali przewagę dwóch punktów, ale finisz należał do Biało-Czerwonych. Od stanu 8:10 wygrali oni siedem z kolejnych dziewięciu piłek i zwyciężając w tie-breaku 3:2, mogli cieszyć się z wygranej i awansu do półfinału MŚ.

W środę młodzi Polacy zagrają jeszcze z Rosją (godz. 12:00) w meczu, który będzie decydował o zwycięstwie w grupie F.