Sport.pl podbija stawkę w akcji #StrojeZaAsy! Ponad 200 strojów dla młodych siatkarzy

64 asy serwisowe, które wykonali podczas mistrzostw Europy polscy siatkarze, przełożyły się na aż 225 strojów meczowych dla młodych siatkarek i siatkarzy. Nagrodę główną od Sport.pl - lekcję siatkówki z Krzysztofem Ignaczakiem, mistrzem świata z 2014 roku - otrzyma podlaski LUKS Księżyno.

Przy okazji mistrzostw Europy w siatkówce Sport.pl zorganizował prospołeczną akcję specjalną #StrojeZaAsy, w ramach której za każdy as serwisowy w wykonaniu polskich siatkarzy redakcja postanowiła ufundować młodym zawodnikom trzy komplety strojów meczowych. 

Zobacz wideo Brąz na otarcie łez. "Dobrze, że nie ma stypy na odejście Vitala Heynena"

Strojów będzie jeszcze więcej

Reprezentacja Polski okazała się najlepsza pod względem liczby asów w całym turnieju – 64 asy serwisowe to średnio aż dwie tak skuteczne zagrywki na jednego seta. Dzięki dobrej formie Polaków w tym turnieju Sport.pl powinien ufundować młodym siatkarzom 192 stroje meczowe, ale jury konkursowe, będące pod wrażeniem poziomu zaangażowania zgłaszających się drużyn, postanowiło, że strojów będzie jeszcze więcej: po 15 kompletów trafi do aż 15 klubów, co w sumie daje aż 225 kompletów strojów meczowych. 

Trafią one do małych klubów z całej Polski: dolnośląskich UKS Echo Twardogóra i AMS Mini-Volley Kamienna Góra, kujawsko-pomorskich Volleystal Grudziądz i SKS "Kolibry" Olender Sport Wielka Nieszawka, lubelskiego SKS "Szóstka" TPS Biała Podlaska, mazowieckiego UKS Victoria Lubowidz, opolskiego NKS Start Namysłów, podlaskich LUKS Księżyno i KS BAS Białystok, pomorskich SKFiS KaEmKa Starogard Gdański i UKS Jasieniak Gdańsk, śląskiego UKS Tytan Ostrowy, warmińsko-mazurskich UKS "Czwórka" Giżycko i Akademia Siatkówki Kurianvolley Olsztyn oraz zachodniopomorskiego AMPS Kołobrzeg. 

Dodatkowo przyszkolna drużyna z niewielkiego Księżyna za bardzo ujmujący wpis konkursowy zdobyła nagrodę główną od Sport.pl – lekcję siatkówki z legendą tego sportu Krzysztofem Ignaczakiem, byłym reprezentantem Polski i mistrzem świata z 2014 roku. 

- Przepraszam, że nic nie mówię, ale jestem po prostu tak niesamowicie wzruszony – powiedział nam Zbigniew Kozikowski, 52-letni wuefista i trener w LUKS Księżyno. Jak pisał w swoim nagrodzonym przez nas zgłoszeniu konkursowym: "Jesteśmy zespołem z wiejskiej szkoły […]. Nasza szkoła nie ma tradycji siatkarskich, jesteśmy pierwszą drużyną, która ma ambicję osiągać sukcesy w tej dziedzinie. Chcemy zachęcić społeczność szkolną do aktywności, sportu i radości ze wspólnego spędzania czasu, do integracji".  

Nowe stroje w ramach akcji #StrojeZaAsy i trening z Krzysztofem Ignaczakiem to na pewno zachęta nie byle jaka. I to dla całego podbiałostockiego Księżyna w gminie Kleosin, nie tylko dla barwnie opisanych przez trenera młodziutkich podopiecznych Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego, m.in. Antka, Mii, Gabi i Wojtka. – Mamy niepełnowymiarową halę, nie ma trybun… Gdzie my pomieścimy chętnych? – martwił się na zapas pan Zbigniew, ale przede wszystkim promieniał ze szczęścia: – Gościć u nas pana Krzysztofa, czyli mistrza świata, to jak spełnienie marzeń. To będzie wydarzenie dla całego Księżyna! 

Częścią akcji #StrojeZaAsy były także liczniki asów, które Sport.pl uruchomił w internecie oraz na wielkoformatowych nośnikach reklamy zewnętrznej na budynku Cepelii w Warszawie i przy Dworcu Głównym w Katowicach. To kolejna akcja serwisu, w ramach której redakcja uruchomiła specjalny licznik. Wiosną działał „Licznik rekordu", dzięki któremu można było śledzić informacje o strzeleckich wyczynach Roberta Lewandowskiego oraz jego kolejne gole w pogoni za rekordem Gerda Muellera

Więcej o:
Copyright © Agora SA