"To oszustwo"! Mocne oskarżenie w kierunku Czarneckiego. Burza przed wyborami prezesa PZPS

Przed wyborami władz w Polskim Związku Piłki Siatkowej robi się coraz goręcej. W najbliższych dniach poznamy nowego prezesa, który będzie kierował centralą w kadencji 2021-2025. Obecny szef PZPS Jacek Kasprzyk wysunął mocne oskarżenie w stronę Ryszarda Czarneckiego.

W dniach 27-28 września w Warszawie odbędzie się walne zgromadzenie, podczas którego dojdzie do wyborów nowego prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej na kadencję 2021-2025. Wśród faworytów na ten moment są: dotychczasowy prezes Jacek Kasprzyk, a także Sebastian Świderski i Ryszard Czarnecki.

Zobacz wideo Brąz na otarcie łez. "Dobrze, że nie ma stypy na odejście Vitala Heynena"

Jacek Kasprzyk zarzuca kłamstwo Ryszardowi Czarneckiemu

Atmosfera przed wyborami robi się coraz bardziej napięta. Oliwy do ognia dolał ostatnio obecny szef PZPS Jacek Kasprzyk, który w rozmowie z Onetem powiedział, że w 2017 roku został oszukany przez posła Ryszarda Czarneckiego podczas wybierania władz Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Sebastian Świderski i Ryszard CzarneckiŚwiderski usłyszał głos Czarneckiego: "Nawet nie próbuj". Spróbował i wygra

- Czarnecki powiedział, że jeśli wysuniemy jego kandydaturę do władz Polskiego Komitetu Olimpijskiego, to absolutnie nie będzie go interesowała funkcja szefa naszego związku. To było oszustwo - przyznał Kasprzyk.

Sam Czarnecki odrzucił te zarzuty. - Wybory do władz PKOl odbywają się nie na zasadzie delegowania z danego związku, tylko wyboru z sali w głosowaniu tajnym. Głosują przedstawiciele wszystkich związków sportowych - odpowiedział.

Słowa posła nie są do końca zgodne z prawdą. Kandydaci do PKOl-u są wybierani przez konkretne związku, które wchodzą w skład komitetu. Władysław Kosiniak-Kamysz, jego rywal, został zaproponowany przez Ludowe Związku Sportowe. - Kłamstwo dla mnie jest najgorszą rzeczą. Dla pana Czarneckiego to jest chyba jednak normalna rzecz. Ja go zresztą kiedyś o to spytałem. Odpowiedział mi, że on nie kłamie, tylko że "to jest polityka" - dodał Kasprzyk.

Sebastian Świderski faworytem

Spośród wszystkich kandydatów obecnie największe szanse na zwycięstwo ma właśnie Sebastian Świderski i to właśnie on jest faworytem bukmacherów. Jego osoby nikomu raczej nie trzeba przedstawiać. To były siatkarz i trener, a ostatnio pełnił rolę prezesa Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Kandydat na trenera reprezentacji Polski zabrał głos. Kandydat na trenera reprezentacji Polski zabrał głos. "Byłbym nienormalny"

Kilka dni temu szanse Ryszarda Czarneckiego i Jacka Kasprzyka bukmacherzy oceniali niemal tak samo. Obecnie to jednak prezes PZPS ma delikatną przewagę według analityków. Czarnecki to europoseł i polityk Prawa i Sprawiedliwości. Od dwóch tygodni jest pełnomocnikiem PiS ds. sportu.

Więcej o: