Kat Polaków sensacyjnie rezygnuje po ME! Mógłby przejąć polskich siatkarzy

Alberto Giuliani nie będzie już dłużej selekcjonerem reprezentacji Słowenii. Co to oznacza dla Polski? Czy obecny trener Asseco Resovii przejmie posadę Vitala Heynena?

Wychodzi na to, że wicemistrzowie Europy oraz brązowi medaliści ostatniego turnieju siatkarskiego pozostają bez selekcjonerów, którzy przeprowadzili ich przez zawody. Wiadomo było, że rozgrywane m.in. w Polsce mistrzostwa Starego Kontynentu będą ostatnim turniejem Vitala Heynena

Zobacz wideo Brąz na otarcie łez. "Dobrze, że nie ma stypy na odejście Vitala Heynena"

We wtorek okazało się, że również finaliści mistrzostw Europy będą również potrzebowali zmiany na tej pozycji. - Ostatni wynik powiedział nam, że Słowenia jest na dobrej drodze do osiągnięcia jeszcze ważniejszych rezultatów, jeśli to możliwe! Nadszedł czas na podziękowań, chcę podziękować wszystkim chłopakom z teamu i sztabu, za ich zaangażowanie i chęć poprawy dzień po dniu. Dziękuję prezydentowi Ropretowi i całej federacji za danie nam możliwości poznania i docenienia Słowenii, a w szczególności ich ludzi i ich wspierających, których zawsze będę nosił w moim sercu - napisał na Instagramie Alberto Giuliani. 

 

Giuliani przejmie reprezentację Polski? Media zwiastują kandydaturę trenera Asseco Resovii

W ciągu trzech lat na stanowisku selekcjonera reprezentacji Słowenii, Alberto Giulani wywalczył m.in. dwa srebrne medale mistrzostw Europy (2019, 2021) i przy tym dwa razy pokonywał Polaków po spektakularnych meczach w półfinałach. Jego drużyna zajęła też 4. miejsce w siatkarskiej Lidze Narodów. Pracę z kadrą rozpoczął w 2019 roku. W tegorocznym finale turnieju europejskiego Słowenia otarła się o złoto, jednak finalnie przegrała z Włochami 2:3 (25-22, 20-25, 25-20, 20-25, 11-15). Co dalej z przyszłością 57-letniego Włocha?

Rewolucja w Wielkiej Brytanii? Sky Sports może stracić prawa do meczów Premier LeagueSky Sports może stracić Premier League. Nadchodzi sportowy wstrząs w Anglii

Media bardzo szybko dostrzegły w Giulianim potencjalnego następcę Vitala Heynena, który pożegnał się już oficjalnie z siatkarską kadrą. Włoch będzie musiał jednak wziąć udział w konkursie przygotowanym przez Polski Związek Piłki Siatkowej. Włoch stałby się jednak bardzo mocnym kandydatem na to stanowisko. 

Alberto Giuliani miał już okazję zapoznać się z polskim "podwórkiem" siatkarskim. W 2020 roku Włoch rozpoczął pracę jako trener Asseco Resovii Rzeszów. Zespół zakończył zeszłoroczne rozgrywki PlusLigi na 5. miejscu w tabeli, co wywalczył sobie pokonując w walce o tę lokatę Trefl Gdańsk. W pierwszej kolejce nowego sezonu, który startuje z początkiem października, Asseco zmierzy się na wyjeździe z Indykpol AZS-em Olsztyn. 

Mocna zagrywka Sport.pl - #StrojeZaAsy w siatkarskich mistrzostwach Europy

192 stroje trafią do młodych adeptów siatkówki w ramach akcji Sport.pl, pt. "Stroje za asy", która trwa w trakcie mistrzostw Europy w siatkówce. W meczu o trzecie miejsce z Serbami reprezentacja Polski zaserwowała sześć asów, co łącznie daje 64 asy w całym turnieju. Kolejne asy odliczaliśmy w internecie oraz na nośnikach reklamy zewnętrznej na budynku Cepelii w Warszawie i Dworca Głównego w Katowicach - polskiej nieoficjalnej stolicy siatkówki, w której odbyła się faza finałowa całej imprezy. Szczegóły akcji tutaj, a regulamin konkursu tutaj.

Więcej o: