Polscy siatkarze poznali wszystkich rywali na MŚ w siatkówce! Z nimi będą bronić złota

W 2022 roku kibice siatkówki doczekają się kolejnych wielkich emocji. Zarówno kobieca, jak i męska reprezentacja powalczą w mistrzostwach świata. Już teraz wiadomo, z kim polskie drużyny zmierzą się podczas siatkarskich MŚ 2022.

Gospodarzem siatkarskich mistrzostw świata w 2022 roku będą Rosjanie. Będzie to 20. edycja turnieju, natomiast w ostatniej najlepsi byli biało-czerwoni. Rywalizacja męskich zespołów toczyć się będzie w 10 miastach (Moskwa, Petersburg, Kaliningrad, Jarosław, Kazań, Ufa, Jekaterynburg, Nowosybirsk, Kemerowo i Krasnojarsk).

Zobacz wideo Brąz na otarcie łez. "Dobrze, że nie ma stypy na odejście Vitala Heynena"

Zaskakujący powrót do reprezentacji Polski? Nowy faworyt do zastąpienia HeynenaZaskakujący powrót do reprezentacji Polski? Nowy faworyt do zastąpienia Heynena

Z kim Polska zagra na MŚ 2022?

Znani są już wszyscy uczestnicy siatkarskich mistrzostw świata w 2022 roku. W gronie nie mogło zabraknąć drużyn, które na poprzednim turnieju sięgały po medale, a więc Polski, USA i Brazylii. Wśród kandydatów do zwycięstwa należy również wymienić mistrzów olimpijskich, czyli Francuzów, a także Serbów i Włochów.

Pełna lista uczestników siatkarskichMŚ 2022 wygląda następująco:

Rosyjski Komitet Olimpijski, Polska, Iran, Japonia, Tunezja, Kamerun, Włochy, Słowenia, Brazylia, Argentyna, Portoryko, Kanada, Francja, USA, Serbia, Kuba, Holandia, Niemcy, Meksyk, Turcja, Egipt, Katar, Bułgaria i Chiny.

Wśród wszystkich 24 ekip tylko jedna zagra na mistrzostwach świata po raz pierwszy - to Katar. Turniej rozpocznie się 26 sierpnia, a zakończy 11 września 2022 roku. Finał odbędzie się w stolicy Rosji, czyli Moskwie.

Fabian Plak"Poszedłem na kilka drinków". Holender wyjaśnia, dlaczego został wyrzucony z ME siatkarzy w Polsce

Z kim zagrają polskie siatkarki na MŚ 2022?

W 2022 roku Polska będzie gospodarzem kolejnej wielkiej imprezy. W naszym kraju i w Holandii odbywać się będą mistrzostwa świata kobiet. Na ten moment nie jest jeszcze jasne, w jakich miastach będą rozgrywane spotkania. Wiadomo jednak, jakie drużyny powalczą o złoto:

Holandia, Polska, Serbia, Chiny, Japonia, Kamerun, Kenia, Włochy, Turcja, Brazylia, Kolumbia, Dominikana, Portoryko, Rosyjski Komitet Olimpijski, USA, Niemcy, Belgia, Korea, Bułgaria, Kanada, Tajlandia, Argentyna, Czechy i Kazachstan.

Więcej o: