"Poszedłem na kilka drinków". Holender wyjaśnia, dlaczego został wyrzucony z ME siatkarzy w Polsce

Fabian Plak, środkowy reprezentacji Holandii wyjaśnił na swoim profilu na Instagramie czemu podczas turnieju został odesłany do domu.

Holendrzy w mistrzostwach Europy spisali się dobrze i  po raz pierwszy w ciągu ostatnich dwunastu lat, awansowali do ćwierćfinału turnieju. W nim przegrali 0:3 z reprezentacją Serbii.

Zobacz wideo

Heynen chce nowej pracy w Polsce! Jest oficjalne potwierdzenie. Heynen chce nowej pracy w Polsce! Jest oficjalne potwierdzenie. "Vital bardzo by chciał"

Reprezentant Holandii: Poszedłem do baru na kilka drinków 

Tuż przed meczem z Serbią, Holenderski Związek Siatkówki poinformował, że w ich zespole nie zagra środkowy Fabian Plak. "Złamał zasady ustalone przez drużynę w czasie turnieju i został odesłany do domu. Opuścił już hotel i jest w drodze do Holandii" - poinformował holenderki związek siatkówki.

Fabian Plak skomentował sprawę na swoim profilu na "Instagramie". Tłumaczył, że poszedł z kolegami z drużyny na kilka drinków.

- W ciągu ostatnich kilku dni mój telefon eksplodował wiadomościami o tym, co wydarzyło się w mistrzostwach Europy. Żeby było jasne dla wszystkich. Poszedłem do baru na kilka drinków z kolegami z drużyny, więc opuściłem turniejową "bezpieczną bańkę". Po tym federacja postanowiła odesłać mnie do domu. Oby to było jasne dla wszystkich i obaliło wszystkie plotki - napisał Fabian Plak.

 

Plak zadebiutował w reprezentacji narodowej w maju 2016 roku w meczu sparingowym z Finlandią, gdy trenerem Holandii był Gido Vermeulen.

Ferdinando De Giorgi po finale mistrzostw EuropySiatkarze przerwali wywiad trenera mistrzów Europy. To była siła wyższa, nie wytrzymali [WIDEO]

Mocna zagrywka Sport.pl - #StrojeZaAsy w siatkarskich mistrzostwach Europy

192 stroje trafią do młodych adeptów siatkówki w ramach akcji Sport.pl, pt. "Stroje za asy", która trwa w trakcie mistrzostw Europy w siatkówce. W meczu o trzecie miejsce z Serbami reprezentacja Polski zaserwowała sześć asów, co łącznie daje 64 asy w całym turnieju.

Kolejne asy odliczaliśmy w internecie oraz na nośnikach reklamy zewnętrznej na budynku Cepelii w Warszawie i Dworca Głównego w Katowicach - polskiej nieoficjalnej stolicy siatkówki, w której odbyła się faza finałowa całej imprezy. Szczegóły akcji tutaj, a regulamin konkursu tutaj.

Więcej o: