Zaskakujący wybór MVP siatkarskich mistrzostw Europy. Organizatorzy zdecydowali

Simone Giannelli został uznany MVP tegorocznych mistrzostw Europy siatkarzy. To było jedyne indywidualne wyróżnienie, które organizatorzy przyznali na koniec imprezy.

Finał pomiędzy Słowenią a Włochami był kapitalnym zwieńczeniem tegorocznych mistrzostw Europy siatkarzy. Słoweńcy walczyli o pierwszy złoty medal w historii, natomiast kadra z Półwyspu Apenińskiego czekała na triumf przez 16 lat. Finalnie mecz wygrali Włosi 3:2 (25:22, 20:25, 25:20, 20:25, 11:15). 

Zobacz wideo Kubiak: Niektórzy chcieliby, żeby mnie już nie było w kadrze

"Może lepiej, że Polaków nie było w tym finale. Będą się cieszyć brązowym medalem, ale ich sukces po bolesnej porażce ze Słowenią w półfinale nie przyćmi tego, jak wyglądał cały ten sezon. A ich pogromcy zagrali z Włochami na kosmicznym poziomie. Nie zdołali jednak ich ograć i przełamać własnej klątwy. Choć za poziom tego meczu można by spokojnie przyznać dwa złote medale" - pisał Jakub Balcerski na łamach Sport.pl.

Organizatorzy ME siatkarzy wybrali MVP. Nieco zaskakujący wybór

Nagroda dla najlepszego zawodnika mistrzostw Europy siatkarzy była jedynym wyróżnieniem przyznawanym przez organizatorów na zakończenie imprezy. W finale Słowenia - Włochy świetnie prezentował się Daniele Lavia, Yuri Romano czy Alen Pajenk. Nagrodę MVP otrzymał jednak kapitan Squadra Azzurra Simone Giannelli.

Rozgrywający reprezentacji Włoch od sezonu 2021/2022 będzie występował w barwach Sir Safety Perugia, drużyny prowadzonej przez Nikolę Grbicia. Giannelli w latach 2012-2021 reprezentował Trentino Volley, z którym dwukrotnie zdobył mistrzostwo Włoch i dwukrotnie awansował do finału Siatkarskiej Ligi Mistrzów.

Mocna zagrywka Sport.pl - #StrojeZaAsy w siatkarskich mistrzostwach Europy

192 stroje trafią do młodych adeptów siatkówki w ramach akcji Sport.pl, pt. "Stroje za asy", która trwa w trakcie mistrzostw Europy w siatkówce. W meczu o trzecie miejsce z Serbami reprezentacja Polski zaserwowała sześć asów, co łącznie daje 64 asy w całym turnieju.

Kolejne asy odliczaliśmy w internecie oraz na nośnikach reklamy zewnętrznej na budynku Cepelii w Warszawie i Dworca Głównego w Katowicach - polskiej nieoficjalnej stolicy siatkówki, w której odbyła się faza finałowa całej imprezy. Szczegóły akcji tutaj, a regulamin konkursu tutaj.

Więcej o: