Vital Heynen już ma na oku nową pracę. I to w Polsce! To byłaby prawdziwa sensacja

Vital Heynen ma zamiar ubiegać się o stanowisko trenera reprezentacji Polski siatkarek! Belgijski trener do końca października ma umowę na prowadzenie naszej męskiej kadry, ale już wiadomo, że kontrakt nie zostanie przedłużony.

Vital Heynen kandydatem na trenera Polek? To informacja sensacyjna, jeszcze nieoficjalna, ale pewna. Heynen uważa, że byłoby to dla niego wielkie i bardzo ciekawe wyzwanie.

Zobacz wideo Studio Sport.pl po meczu Polska - Serbia

W niedzielę w Katowicach Belg poprowadził polskich siatkarzy do zwycięstwa nad Serbią 3:0 w meczu o brązowy medal mistrzostw Europy. Później przyznał, że to jego pożegnanie z kadrą, z którą wywalczył m.in. mistrzostwo świata.

Grupa dziennikarzy pytała Heynena, czy już rozglądał się za nową pracą. - Jeśli ma się najlepszą robotę na świecie, to nie rozważa się żadnych innych opcji. Prowadzenie reprezentacji Polski to zdecydowanie najlepsza praca w siatkówce. Nie mogę sobie wyobrazić lepszej. Wykonywałem ją z ogromną przyjemnością - odpowiedział Heynen.

Ale z informacji Sport.pl wynika, że Heynen jest zdecydowany ubiegać się o konkretną posadę. Tę, którą niedawno zwolnił Jacek Nawrocki!

Nawrocki prowadził reprezentację Polski siatkarek przez sześć lat. Przez ten czas wprowadził do zespołu wiele nowych, obiecujących zawodniczek. Ale nie udało mu się wywalczyć medalu żadnej wielkiej imprezy.

Vital już pracował z kobietami

Nasza kadra kobiet nie ma tak dużego potencjału jak kadra mężczyzn, ale Heynen jest przekonany, że i ją stać na sukcesy. Belg ma już pewne doświadczenie w pracy z kobietami - prowadził kiedyś pary siatkarek plażowych ze swojego kraju: Liesbeth Mouha/Liesbet Van Breedam i Liesbeth Mouha/Katrien Gielen. Z pierwszą z nich awansował nawet na igrzyska olimpijskie w Pekinie w 2008 roku.

Pojawienie się nazwiska Heynen na giełdzie kandydatów na nowego trenera naszej damskiej kadry to wielkie zaskoczenie. Za faworytów uchodzą Włoch Stefano Lavarini i Turek Ferhat Akbas. Wymieniany jest też były trener naszej męskiej kadry, Stephan Antiga.

 

Mocna zagrywka Sport.pl - #StrojeZaAsy w siatkarskich mistrzostwach Europy

192 stroje trafią do młodych adeptów siatkówki w ramach akcji Sport.pl, pt. "Stroje za asy", która trwa w trakcie mistrzostw Europy w siatkówce. W meczu o trzecie miejsce z Serbami reprezentacja Polski zaserwowała sześć asów, co łącznie daje 64 asy w całym turnieju.

Kolejne asy odliczaliśmy w internecie oraz na nośnikach reklamy zewnętrznej na budynku Cepelii w Warszawie i Dworca Głównego w Katowicach - polskiej nieoficjalnej stolicy siatkówki, w której odbyła się faza finałowa całej imprezy. Szczegóły akcji tutaj, a regulamin konkursu tutaj.

Więcej o: