Polscy siatkarze w euforii! Fikołki, piątki i pożegnanie Heynena [WIDEO]

W sobotę Polacy byli rozczarowani swoim występem na mistrzostwach Europy, ale już w niedzielę podczas ceremonii wręczenia medali humory dopisywały naszym siatkarzom. A Włoch Simone Giannelli został wybrany najlepszym graczem turnieju.

Nie ma co ukrywać, że Polska reprezentacja była jednym z faworytów do złota, ale drużyna Vitala Heynena zajęła trzecie miejsce, pokonując w niedzielę Serbię 3:0 (25:22, 25:16, 25:22). I choć biało-czerwoni zgarnęli medal, to niedosyt jest duży. - Uratowaliśmy się medalem na szyjach. W przypadku naszej reprezentacji to wygrana na otarcie łez - stwierdził Ryszard Bosek, mistrz olimpijski z Montrealu. - Jaki był ten sezon? Do dupy. Nawet z brązowym medalem mistrzostw Europy - dodał Michał Kubiak. Ale podczas ceremonii wręczenia medali atmosfera w katowickim "Spodku" była już bardzo dobra. 

Zobacz wideo Kubiak: Niektórzy chcieliby, żeby mnie już nie było w kadrze

Finał siatkarskich ME: Włochy-Słowenia. Gdzie i o której oglądać? [TRANSMISJA]Za finał ME najlepiej byłoby przyznać dwa złote medale. Może lepiej, że nie było Polaków

Uśmiech nie znikał z twarzy siatkarzy, którzy wychodząc na scenę wywoływani przez organizatorów robili efektowne fikołki. zbijali sobie nawzajem piątki i machali do kibiców, którzy głośno ich wspierali. Kubiak rozdał brązowe medale mistrzostw Europy kolegom z reprezentacji i dla Vitala Heynena, który pożegna się z naszą kadrą.

Kibice godnie pożegnali belgijskiego trenera, który osiągnął:

  • Złoto MŚ 2018
  • Brąz LŚ 2019
  • Wygrane kwalifikacje olimpijskie i awans na igrzyska w Tokio
  • Brąz ME 2018
  • Srebro Pucharu Świata 2019
  • Srebro Ligi Narodów 2021
  • Brąz ME 2021

Michał Kubiak po meczu Polska - SerbiaMichał Kubiak atakuje: Niech ten człowiek pomyśli, zanim coś takiego pieprznie

Włosi mistrzami Europy, Giannelli MVP turnieju

Mistrzostwo Europy po 16 latach przerwy zdobyli Włosi, którzy w finale pokonali Słowenię 3:2. Liderem i kapitanem włoskiej kadry na tym turnieju był Simone Giannelli, który został wybrany najlepszym graczem całego turnieju (była to jedyna indywidualna nagroda). Mierzący 199 cm rozgrywający na co dzień występuje w Sir Safety Conad Perugia.

Lorenzo BernardiLorenzo Bernardi chce zastąpić Vitala Heynena. "Wielki honor i zaszczyt"

Mocna zagrywka Sport.pl - #StrojeZaAsy w siatkarskich mistrzostwach Europy

192 stroje trafią do młodych adeptów siatkówki w ramach akcji Sport.pl, pt. "Stroje za asy", która trwa w trakcie mistrzostw Europy w siatkówce. W meczu o trzecie miejsce z Serbami reprezentacja Polski zaserwowała sześć asów, co łącznie daje 64 asy w całym turnieju.

Kolejne asy odliczaliśmy w internecie oraz na nośnikach reklamy zewnętrznej na budynku Cepelii w Warszawie i Dworca Głównego w Katowicach - polskiej nieoficjalnej stolicy siatkówki, w której odbyła się faza finałowa całej imprezy. Szczegóły akcji tutaj, a regulamin konkursu tutaj.

Więcej o: