Wiadomo, dlaczego Vital Heynen dostał zakaz przemówienia do kibiców. "To ciężki moment"

Po wygranej nad Serbią Vital Heynen chciał przemówić do kibiców w katowickim "Spodku", ale nie otrzymał pozwolenia. Portal "WP Sportowe Fakty" podaje powody takiej decyzji.

Polacy zdobyli brązowy medal mistrzostw Europy! Biało-czerwoni na pożegnanie pokonali Serbów, którzy bronili tytułu, 3:0 (25:22, 25:16, 25:22). - To ciężki moment, chciałem przemówić do kibiców, ale mi nie pozwolono. Teraz przy okazji chciałem powiedzieć, że ten medal jest dla wszystkich kibiców polskiej siatkówki. Czy to koniec mojej przygody z kadrą? Jestem bardzo logicznym człowiekiem. Plan był jasny. Nie udało się wygrać igrzysk, więc to logiczne, że powinien przyjść kto inny, by to osiągnął. Jestem bardzo konsekwentny w tych działaniach - mówił ze łzami w oczach Vital Heynen. Belg dodał, że chciał przemówić do fanów w katowickim "Spodku", ale nie mógł. Z jakiego powodu?

Zobacz wideo POLSKA - SERBIA. Koniec ery kadry Heynena. Medal na otarcie łez

Heynen nie otrzymał zgody na przemowę od przedstawiciela Europejskiej Konfederacji Siatkówki (CEV), organizatora turnieju. Decyzję tłumaczono tym, że takiego punktu nie ma w oficjalnym programie ostatniego dnia turnieju. Dlatego mikrofon nie powędrował w ręce belgijskiego szkoleniowca. - Nic więcej mu nie wytłumaczono. Jest protokół i już - tak "WP Sportowe Fakty" cytują ich informatora. Po spotkaniu z Serbami Heynen jedna podszedł do kibiców i otrzymał owację na stojąco

"Nie, nie myślę. Nie myślę! Nie myślę" - Piotr Nowakowski się zdenerwował

Mocna zagrywka Sport.pl - #StrojeZaAsy w siatkarskich mistrzostwach Europy

192 stroje trafią do młodych adeptów siatkówki w ramach akcji Sport.pl, pt. "Stroje za asy", która trwa w trakcie mistrzostw Europy w siatkówce. W meczu o trzecie miejsce z Serbami reprezentacja Polski zaserwowała sześć asów, co łącznie daje 64 asy w całym turnieju.

Eksperci jednoznacznie podsumowują kadencję Vitala HeynenaEksperci jednoznacznie podsumowują kadencję Vitala Heynena

Kolejne asy odliczaliśmy w internecie oraz na nośnikach reklamy zewnętrznej na budynku Cepelii w Warszawie i Dworca Głównego w Katowicach - polskiej nieoficjalnej stolicy siatkówki, w której odbyła się faza finałowa całej imprezy. Szczegóły akcji tutaj, a regulamin konkursu tutaj.

Więcej o: