Kiedy polscy siatkarze wrócą do walki o stawkę? Kiedy odbędą się najbliższe turnieje siatkarskie?

Reprezentacja Polski siatkarzy sięgnęła w niedzielę po brązowy medal mistrzostw Europy. Polacy w meczu o 3. miejsce pokonali Serbię 3:0 (25:22, 25:16, 25:22). Kiedy nasi siatkarze zagrają na kolejnym turnieju? Kiedy odbędą się najbliższe turnieje siatkarskie?

Reprezentacja Polski siatkarzy potrafiła się pozbierać po sobotniej porażce w półfinale i już następnego dnia pokazała charakter. Polacy wygrali mecz o trzecie miejsce z Serbią 3:0 (25:22, 25:16, 25:22) i sięgnęli po brązowy medal mistrzostw Europy. 

Zobacz wideo Mocna zagrywka Sport.pl - #StrojeZaAsy. Meldunek z Katowic

Od samego początku Polacy przeważali i kontrolowali przebieg spotkania. Serbowie rzadko stwarzali zagrożenie, ale kilka razy nasi siatkarze musieli wychodzić z opresji dobrą zagrywką. Świetnie prezentowali się przede wszystkim nasi najlepsi zawodnicy - Bartosz Kurek i Wilfredo Leon, którzy wspólnie zdobyli 25 punktów. Brązowy medal to dla Polaków powtórka sukcesu z mistrzostw Europy sprzed dwóch lat.

Kiedy najbliższe turnieje siatkarskie? Kiedy Polacy wrócą do walki o stawkę?

Najbliższą okazję do walki o stawkę polscy siatkarze będą mieli już w czerwcu 2022 roku. Wtedy to odbędzie się kolejna edycja Ligi Narodów. Rozgrywki rozpoczną się 30 maja, a zakończą 24 lipca i odbędą się w zupełnie nowej formule. Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej postanowiła między innymi zwiększyć liczbę zespołów, które wezmą udział w finałach. Siatkarzy czeka też zdecydowanie mniej grania. Każdy zespół w ciągu trzech tygodni rozegra 12 spotkań. Nie będzie fazy grupowej, bo zmagania rozpoczną się od razu od ćwierćfinałów, następnie oglądać będziemy półfinały i finały. Wszystko zostanie podzielona na 12 małych turniejów w 12 różnych lokalizacjach na świecie. Nie podano jednak jeszcze, kto zorganizuje zawody. Tytułu bronić będą Brazylijczycy. 

Niewiele ponad miesiąc po zakończeniu Ligi Narodów odbędą się mistrzostwa świata. Gospodarzem siatkarskiego mundialu będzie Rosja, a odbędzie się on w dniach 26 sierpnia - 11 września 2022. Tytułu bronić będą Polacy, którzy triumfowali w dwóch poprzednich edycjach mistrzostw świata. Turniej zostanie rozegrany w 10 rosyjskich miastach - Moskwie, Sankt Petersburgu, Kaliningradzie, Jarosławiu, Kazaniu, Ufie, Jekaterynburgu, Nowosybirsku, Kemerowie i Krasnojarsku. 

  • Liga Narodów 2022 (30 maja - 24 lipca)
  • Mistrzostwa świata w Rosji 2022 (26 sierpnia - 11 września)

Mocna zagrywka Sport.pl - #StrojeZaAsy w siatkarskich mistrzostwach Europy

192 stroje trafią do młodych adeptów siatkówki w ramach akcji Sport.pl, pt. "Stroje za asy", która trwa w trakcie mistrzostw Europy w siatkówce. W meczu o trzecie miejsce z Serbami reprezentacja Polski zaserwowała sześć asów, co łącznie daje 64 asy w całym turnieju.

Za każdego asa serwisowego polskich siatkarzy w mistrzostwach Europy, redakcja Sport.pl ufundowała stroje meczowe młodym zawodniczkom i zawodnikom. Polacy zdobyli zagrywką na Euro 64 punkty, co daje łącznie 192 stroje!

Kolejne asy odliczaliśmy w internecie oraz na nośnikach reklamy zewnętrznej na budynku Cepelii w Warszawie i Dworca Głównego w Katowicach - polskiej nieoficjalnej stolicy siatkówki, w której odbyła się faza finałowa całej imprezy. Szczegóły akcji tutaj, a regulamin konkursu tutaj.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.