Serbowie bezlitośnie podsumowali mecz z Polską o brązowe medale siatkarskich ME

Reprezentacja Polski wygrała 3:0 z Serbia w meczu o brązowy medal Mistrzostw Europy. Serbskie media są zgodne w ocenie tego spotkania. "Polacy dali nam lekcję", "Polska zdemolowała rywala" - czytamy.

Słodko-gorzki smak ma brązowy medal ME zdobyty przez polskich siatkarzy. Po świetnym początku turnieju Polacy uchodzili za faworyta do zdobycia złotego medalu, zwłaszcza że grali przed własnymi kibicami. Ostatecznie jednak w półfinale przegrali 1:3 ze Słowenią i w niedzielę zagrali Serbią jedynie o brązowy medal.

ME. Serbskie media komentują mecz o trzecie miejsce: Polacy pokazali, dlaczego są mistrzami świata

Polacy bardzo dobrze weszli w niedzielny mecz, wygrywając pierwszy set 25:22. W drugim nie dali żadnych szans i pozwolili zdobyć rywalom zaledwie 16 punktów. Wtedy jasne stało się, że brązowy medal powędruje do rąk Polaków.

Trzeci, wyrównany set reprezentacja Polski wygrała 25:22 i ostatecznie 3:0. "Wydawało się w końcówce trzeciego seta, że Polacy bez problemu zdobędą brąz, ale nasza drużyna pokazała zęby w końcówce tej części meczu. To było jednak za mało" - zwraca uwagę portal sportske.net. "W trzecim secie Polacy pokazali, dlaczego są mistrzami świata. Świetnie wyglądał ich atak, blok i serwy. Cały czas pozostawali w uderzeniu, więc serbscy siatkarze musieli wznieść się na wyżyny, aby utrzymywać kontakt" - czytamy na stronie mozzartsport.com.

Dla Serbów wynik ten to rozczarowanie, zwłaszcza że w 2019 zostali mistrzami Europy. "Serbia bez medalu na mistrzostwach Europy. Siatkarze pokonani przez Polskę w katowickim piekle. Nie tylko nie obroniliśmy tytułu, ale nawet nie znajdziemy się na podium" - czytamy na stronie serbskiego dziennika "Kurir". "Nie będzie brązu. Serbowie poddali się jeszcze przed rozpoczęciem meczu. Polska zdemolowała ospałe "Orły" - komentuje portal novosti.rs. "Nie tylko musieliśmy zejść z dachu Europy, ale dzień później zostaliśmy pozbawieni medalu. Serbscy siatkarze otrzymali kolejną lekcję od Polaków" - podsumowuje portal mozzartsport.com.

W niedzielnym spotkaniu z bardzo dobrej strony zaprezentował się Jakub Kochanowski. Jego występ został doceniony przez portal dziennika "Dnevnik", który określił go mianem najlepszego blokującego Europy. "Gra naszej kadry wyglądała blado. Kochanowski stwarzał ogromne problemy serbskim siatkarzom zarówno w ataku, jak i w serwisie - czytamy tam.

Mocna zagrywka Sport.pl - #StrojeZaAsy w siatkarskich mistrzostwach Europy

192 stroje trafią do młodych adeptów siatkówki w ramach akcji Sport.pl, pt. "Stroje za asy", która trwa w trakcie mistrzostw Europy w siatkówce. W meczu o trzecie miejsce z Serbami reprezentacja Polski zaserwowała sześć asów, co łącznie daje 64 asy w całym turnieju.

Kolejne asy odliczaliśmy w internecie oraz na nośnikach reklamy zewnętrznej na budynku Cepelii w Warszawie i Dworca Głównego w Katowicach - polskiej nieoficjalnej stolicy siatkówki, w której odbyła się faza finałowa całej imprezy. Szczegóły akcji tutaj, a regulamin konkursu tutaj.