Vital Heynen ujawnia, co dalej. Zero wątpliwości. "To chyba logiczne"

- To ciężki moment, chciałem przemówić do kibiców, ale mi nie pozwolono - powiedział Vital Heynen, trener reprezentacji Polski przed kamerami Polsatu Sport po wygranym 3:0 meczu z Serbią o brązowy medal mistrzostw Europy.

Vital Heynen przyszedł na wywiad z Polsatem Sport ze łzami w oczach. Chwilę wcześniej długo dziękował polskim kibicom za fantastyczny doping w pojedynku Polska - Serbia.

MedalKoniec ery Vitala Heynena! Oceniamy siatkarzy po mistrzostwach Europy

Heynen: Jestem bardzo logicznym człowiekiem

52-letni polski szkoleniowiec pracował z reprezentacją od lutego 2018 roku. W tym samym roku zdobył z drużyną biało-czerwonych mistrzostwo świata. Rok później wywalczył srebrny medal Pucharu Świata, oraz brązowe medale Ligi Narodów i mistrzostw Europy. W tym roku Polacy zdobyli srebrny medal Ligi Narodów, przegrywając w finale z Brazylią, a teraz sięgnęli brązowy medal Euro. Byli też na piątym miejscu na igrzyskach olimpijskich w Tokio.

- Mam łzy w oczach. To ciężki moment, chciałem przemówić do kibiców, ale mi nie pozwolono. Teraz przy okazji chciałem powiedzieć, że ten medal jest dla wszystkich kibiców polskiej siatkówki - powiedział Vital Heynen.

Jak ocenia ten sezon? - To był sezon straconych szans. Nasze ambicje były większe. Zdobyty brąz Euro to dowód, że możemy grać wielką siatkówkę. Chcieliśmy wywalczyć jednak więcej - dodał.

Czy to koniec jego przygody z reprezentacją Polski - spytał dziennikarz Polsatu Sport? - Jestem bardzo logicznym człowiekiem. Plan był jasny. Nie udało się wygrać igrzysk, więc go logiczne, że powinien przyjść kto inny, by to osiągnął. Jestem bardzo konsekwentny w tych działaniach - powiedział Heynen.

Mocna zagrywka Sport.pl - #StrojeZaAsy w siatkarskich mistrzostwach Europy

192 stroje trafią do młodych adeptów siatkówki w ramach akcji Sport.pl, pt. "Stroje za asy", która trwa w trakcie mistrzostw Europy w siatkówce. W meczu o trzecie miejsce z Serbami reprezentacja Polski zaserwowała sześć asów, co łącznie daje 64 asy w całym turnieju.

Mistrzostwa Europy w siatkówce, mecz o trzecie miejsce: Polska - Serbia. Katowice, 18 stycznia 2021Polscy siatkarze efektownie pokonali mistrzów Europy i mają medale ME!

Kolejne asy odliczaliśmy w internecie oraz na nośnikach reklamy zewnętrznej na budynku Cepelii w Warszawie i Dworca Głównego w Katowicach - polskiej nieoficjalnej stolicy siatkówki, w której odbyła się faza finałowa całej imprezy. Szczegóły akcji tutaj, a regulamin konkursu tutaj.