Michał Kubiak mówił łamiącym się głosem. Po pięciu sekundach ciszy dodał "tyle" i poszedł

- Po wczorajszym niekorzystnym wyniku, chcieliśmy dać radość kibicom, bo to fantastyczny czas dla każdego z nas i każdy będzie pamiętał do końca życia - powiedział po meczu Polska - Serbia (3:0) Michał Kubiak i wypowiedział się na temat swojej przyszłości w reprezentacji Polski.

Polscy siatkarze w niedzielne popołudnie zdobyli brązowy medal mistrzostw Europy po wygranej 3:0 z reprezentacją Serbii. Biało-czerwoni byli drużyną zdecydowanie lepszą.

Zobacz wideo Paweł Zatorski pokazał efektowne zagrania na treningu. Co za rzuty!

MedalKoniec ery Vitala Heynena! Oceniamy siatkarzy po mistrzostwach Europy

Polscy zawodnicy byli zadowoleni po meczu. - Mimo, że dla ekspertów i kibiców ten brąz znaczy niewiele, to dla nas to zwycięstwo znaczy wszystko. Dziś przyjechali zawodnicy z igrzysk, podjęliśmy wyzwanie, podjęliśmy wyzwanie i wielki szacunek dla naszej ekipy. To coś fantastycznego - powiedział Bartosz Kurek, atakujący reprezentacji Polski.

Podkreślił również trudy podniesienia się Polaków po przegranym - To był najtrudniejszy mecz w tym sezonie. Kiedy się wygrywa to jest entuzjazm, ale po dostaniu w plecy, tak jak my ze Słowenią, ciężko się podnieść. Ale ta grupa to ma! To był ciężki, wymagający sezon. Lepsi ludzie, zawodnicy kończymy go i przed polską siatkówką wiele wspaniałych lat - dodał Kurek.

Michał Kubiak: Może liczyliśmy na za dużo?

O nieudanym sezonie mówił Michał Kubiak.  - Sezon mimo że mamy medal, był chyba nieudany. Wszyscy liczyliśmy na dużo więcej. Może na za dużo? - powiedział przyjmujący kadry

A jak skomentował słowa Vitala Heynena o odejściu z reprezentacji Polski? - Ja jestem kapitanem kadry i nie jestem w ogóle decyzyjny. Jeśli Vital tak powiedział, to znaczy, że tak czuje. Nie pozostaje nam nic innego jak to zaakceptować i tyle - skomentował Kubiak.

Polacy w meczu z Serbią byli bardzo zmotywowani. - Bieganki, wygłupy, to wszystko powodowało, że chcieliśmy cieszyć się grą. Po wczorajszym niekorzystnym wyniku, chcieliśmy dać radość kibicom, bo to fantastyczny czas dla każdego z nas i każdy będzie pamiętał do końca życia - dodał Kubiak.

Na koniec wywiadu mówił o swojej przyszłości, że jeszcze nie wie, czy zagra na przyszłorocznych mistrzostwach świata w Rosji i musi przemyśleć dalsze kroki. - Siatkówka jest całym moim życiem - dodał Kubiak łamiącym się głosem i po pięciu sekundach ciszy dodał: "tyle" i poszedł do szatni.

Mistrzostwa Europy w siatkówce, mecz o trzecie miejsce: Polska - Serbia. Katowice, 18 stycznia 2021Polscy siatkarze efektownie pokonali mistrzów Europy i mają medale ME!

Mocna zagrywka Sport.pl - #StrojeZaAsy w siatkarskich mistrzostwach Europy

192 stroje trafią do młodych adeptów siatkówki w ramach akcji Sport.pl, pt. "Stroje za asy", która trwa w trakcie mistrzostw Europy w siatkówce. W meczu o trzecie miejsce z Serbami reprezentacja Polski zaserwowała sześć asów, co łącznie daje 64 asy w całym turnieju.

Kolejne asy odliczaliśmy w internecie oraz na nośnikach reklamy zewnętrznej na budynku Cepelii w Warszawie i Dworca Głównego w Katowicach - polskiej nieoficjalnej stolicy siatkówki, w której odbyła się faza finałowa całej imprezy. Szczegóły akcji tutaj, a regulamin konkursu tutaj.

Więcej o: