Bukmacherzy mają jasnego faworyta starcia Polska - Serbia na ME siatkarzy

Reprezentacja Polski zagra z Serbia w meczu o brązowy medal mistrzostw Europy. Choć Polacy zawiedli w meczu półfinałowym, to bukmacherzy nie mają wątpliwości, kto jest faworytem.

Polscy siatkarze świetnie prezentowali się przez większość turnieju. W pierwszych siedmiu meczach stracili zaledwie cztery sety, w fazie pucharowej bez problemu ograli Finlandię oraz Rosję (3:0 w obu meczach). W półfinale turnieju na drodze reprezentacja Polski stanęła jednak Słowenia, która po emocjonującym spotkaniu wygrała 3:1. Tym samym ekipa z Bałkanów po raz czwarty z rzędu wyeliminowała Polaków z imprezy tej rangi. 

Zobacz wideo Mocna zagrywka Sport.pl - #StrojeZaAsy. Meldunek z Katowic

Ostatni mecz polskich siatkarzy w ME. Bukmacherzy nie mają wątpliwości, kto jest faworytem

Sobotnie porażka nie oznacza jednak, że reprezentacja Polski kończy udział w turnieju. Zespół Vitala Heynena zmierzy się z Serbią w meczu o trzecie miejsce. Choć w fazie pucharowej Serbowie prezentowali się bardzo dobrze i wyeliminowali Turcję oraz Holandię, to w meczu o finał przegrali w 1:3 z Włochami. Co ciekawe Polska mierzyła się już z Serbią w fazie grupowej turnieju. Choć mecz był bardzo wyrównany, lepsi okazali się polscy siatkarze, którzy wygrali 3:2 (25:21, 23:25, 20:25, 25:20, 16:14.).

Na papierze faworytem w meczu o brąz wydaje się być reprezentacja Polski, która gra przed własną publicznością. Dodatkowo Serbowie to ekipa, z którą Polacy rzadko przegrywają w ostatnich latach. Aktualnie zespół Heynena ma passę sześć zwycięstw z rzędu nad zespołem z Bałkanów. Potwierdzeniem są także kursów bukmacherów, którzy nie dają zbyt wielkich szans Serbii w meczu z Polską. Kurs na zwycięstwo Polaków oscyluje na poziomie 1,30, natomiast kurs na wygraną Serbów to około 3,40.

Polscy siatkarzePolacy nie otrą swoich łez nawet medalem. Przegrali wszystko, co było do przegrania

Spotkanie o trzecie miejsce mistrzostw Europy w siatkówce pomiędzy Polską i Serbią rozpocznie się w niedzielę 19 września o godzinie 17:30. Mecz będzie transmitowany w TVP 1 oraz Polsacie Sport i na stronach sport.tvp.pl oraz polsatboxgo.pl. Zapraszamy także do śledzenia tekstowej relacji na Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Mocna zagrywka Sport.pl - #StrojeZaAsy w siatkarskich mistrzostwach Europy

Za każdego asa serwisowego polskich siatkarzy w mistrzostwach Europy, redakcja Sport.pl ufunduje stroje meczowe młodym zawodniczkom i zawodnikom. Polacy zdobyli do tej pory zagrywką 58 punktów, co oznacza ufundowanie 174 strojów!

Kolejne asy będziemy odliczać w internecie oraz na nośnikach reklamy zewnętrznej na budynku Cepelii w Warszawie i Dworca Głównego w Katowicach - polskiej nieoficjalnej stolicy siatkówki, w której odbędzie się faza finałowa całej imprezy. Szczegóły akcji tutaj, a regulamin konkursu tutaj.

Więcej o: