Finał siatkarskich ME: Włochy-Słowenia. Gdzie i o której oglądać? [TRANSMISJA]

W finale tegorocznej edycji siatkarskich mistrzostw Europy zmierzą się Włochy, które powalczą o swój czwarty triumf w historii i Słowenia, dla której będzie to okazja na rewanż za porażkę sprzed dwóch lat. Gdzie i o której godzinie będzie można obejrzeć ten mecz?

Siatkarze reprezentacji Słowenii z pewnością będą chcieli poprawić swój wynik sprzed dwóch lat, kiedy to w finale mistrzostw Europy 2019 przegrali 1:3 z Serbią. Włosi mają jeszcze więcej do udowodnienia - na poprzednim turnieju odpadli już w ćwierćfinale po porażce 0:3 z Francją.

Włochy-Słowenia. Droga obu drużyn do finału

Włosi w fazie grupowej tegorocznego turnieju byli bezbłędni, odnosząc pięć zwycięstw. Bez straty seta wygrywali z Białorusią, Czarnogórą i Słowenią, natomiast reprezentacje Bułgarii i Czech były w stanie wygrać zaledwie po jednym secie. W fazie pucharowej z kolei włoscy siatkarze rozbili 3:0 Łotwę i Niemcy, a w półfinale pokonali 3:1 Serbię.

Słoweńcy z kolei w fazie grupowej spisywali się nieco słabiej. Odnieśli trzy zwycięstwa (3:0 z Czarnogórą, Białorusią i Bułgarią), a także zanotowali dwie porażki (1:3 z Czechami i 0:3 z Włochami). Później jednak byli znacznie skuteczniejsi - w 1/8 finału pokonali 3:1 Chorwację, w ćwierćfinale 3:0 Czechy, a w półfinale wygrali 3:1 z Polską.

Finał ME. Włochy-Słowenia. Gdzie i o której oglądać?

W 2021 roku Włochy i Słowenia mierzyły się ze sobą już dwa razy. Pod koniec maja w Lidze Narodów lepsi byli Słoweńcy, którzy wygrali 3:0. Drugi pojedynek miał miejsce w fazie grupowej i tym razem to Włosi byli górą, triumfując 3:0.

Mecz o mistrzostwo Europy pomiędzy Włochami i Słowenią rozpocznie się w niedzielę 19 września o godzinie 20:30. Transmisję z tego spotkania przeprowadzą Polsat Sport i TVP Sport. Mecz będzie można również obejrzeć w IPLA TV i sport.tvp.pl. Zapraszamy także do śledzenia tekstowej relacji na Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.