Superbohater Polaków zgasł, Kubiak zagrał nie tylko w siatkówkę [OCENY]

Michał Kubiak postanowił zagrać nie tylko w siatkówkę i przedłużył półfinał ME ze Słowenią. Ale siatkarsko do rywali brakowało nie tylko kapitanowi, dlatego Polska przegrała 1:3 (25:17, 30:32, 16:25, 35:37). W niedzielę w katowickim Spodku zagramy o brązowy medal z Serbią albo z Włochami.

Siatkarzy oceniamy w szkolnej skali 1-6.

ROZGRYWAJĄCY

Fabian Drzyzga: 2+

Niestety, nie zagrał dobrego meczu. Gubił się, podejmował złe decyzje, grał niedokładnie. Najbardziej szkoda, że w pewnym momencie przestał grać z Bartoszem Kurkiem, który długo czuł się dobrze i atakował pewnie, a w końcu zgubił rytm. Szkoda, że mało grał z Wilfredo Leonem, gdy ten był w drugiej linii. I że ciągle szukał tempa ze środkowymi. To stały problem.

Grzegorz Łomacz: bez oceny

Grał za krótko.

ATAKUJĄCY

Bartosz Kurek: 3

W pierwszym secie 5/6 w ataku i as serwisowy. W ostatnim secie 0/6 w ataku, bez punktu, a z sześciu zagrywek aż trzy popsute. Zapowiadało się, że będzie naszym superbohaterem, a zgasł. Inna sprawa, że z upływem meczu dostawał tylko bardzo trudne piłki. W sumie w ataku tylko 9/21. I aż 8 zepsutych zagrywek przy dwóch asach.

Łukasz Kaczmarek: bez oceny

ŚRODKOWI

Piotr Nowakowski: 4

Cztery punktowe bloki i cztery punkty w ataku, gdzie miał 80-procentową skuteczność. Dobry mecz. Nie bardzo dobry, nie wybitny, ale trudno mieć pretensje do najbardziej doświadczonego ze środkowych.

Jakub Kochanowski: 5

Bardzo dobry na zagrywce. Tu zdobył dwa asy. W ataku niezawodny - 6/6. I do tego jeszcze cztery punkty blokiem. Trudno mieć do jego gry zastrzeżenia.

Mateusz Bieniek: 4

Dawał dobre zmiany. Wzmacniał nasz serwis. I nieźle atakował (3/4). Szkoda, że nie zapunktował blokiem.

PRZYJMUJĄCY

Michał Kubiak: 2+

Niedawno stwierdził, że przyjmujący jest od przyjmowania, a nie przyjął aż czterech zagrywek Słoweńców. Rywale wycelowali w niego 30 razy. Miał 50 proc. pozytywnego i 30 proc. perfekcyjnego odbioru. W ataku 11/28 - za mało. Na zagrywce nieźle, ale też za mało na Słoweńców. Bez punktu blokiem. Plus za poderwanie drużyny do walki w sposób może kontrowersyjny, ale na jakiś czas skuteczny.

Bartosz Kurek stwierdził, że gdyby nie słowny atak kapitana na Tine Urnauta na początku czwartego seta, to ten set trwałby dużo krócej, po prostu nie było takiej walki. Ale walka to niestety za mało. Od siatkarza tej klasy trzeba oczekiwać i dostawać więcej.

Wilfredo Leon: 4

Trzymał nas atak, miał bardzo wysoką, 64-procentową skuteczność (18/28). Do tego dwa asy (ale aż 8 zepsutych zagrywek), w sumie zdobył 20 punktów. Gorzej było w defensywie - Słoweńcy zrobili na nim aż pięć asów (na 32 zagrywki skierowane w Leona). Miał 41 proc. pozytywnego i 22 proc. perfekcyjnego przyjęcia.

Paweł Zatorski: 2

Przyjmował na poziomie najsłabszego u nas w defensywie Leona. Tylko 44 proc. pozytywnego i 25 proc. perfekcyjnego odbioru to zdecydowanie za mało jak na zawodnika uważanego za jednego z najlepszych na świecie na tej pozycji. Zwłaszcza że pracy miał dwa razy mniej od Leona - Słoweńcy zaserwowali w niego tylko 16 razy.

Damian Wojtaszek: 2

Trudno przypomnieć sobie jego spektakularne obrony. A tylko na tym się skupiał, bo Vital Heynen nie wprowadzał go na przyjęcie.

Mocna zagrywka Sport.pl - #StrojeZaAsy w siatkarskich mistrzostwach Europy

Za każdego asa serwisowego polskich siatkarzy w mistrzostwach Europy, redakcja Sport.pl ufunduje stroje meczowe młodym zawodniczkom i zawodnikom. Polacy zdobyli do tej pory zagrywką 58 punktów, co oznacza ufundowanie 174 strojów!

Kolejne asy będziemy odliczać w internecie oraz na nośnikach reklamy zewnętrznej na budynku Cepelii w Warszawie i Dworca Głównego w Katowicach - polskiej nieoficjalnej stolicy siatkówki, w której odbędzie się faza finałowa całej imprezy. Szczegóły akcji tutaj, a regulamin konkursu tutaj.