"Mamy wielkie jaja, ale sposobu brak". Eksperci oceniają mecz Polska - Słowenia

"Mamy wielkie jaja, ale nie mamy siatkarskiego sposobu na wychodzenie z tarapatów", "Dobry był początek, ale tylko początek. Co za sezon..." - komentują eksperci po porażce polskich siatkarzy w półfinale ME.

Polscy siatkarze po raz kolejny rozczarowali w kluczowym momencie turnieju, przegrywając 1:3 ze Słowenią (25:17, 30:32, 16:25, 35:37) po dramatycznym meczu w półfinale siatkarskich mistrzostw Europy. Klątwa nadal trwa, bo Słoweńcy czwarty raz rzędu wyrzucili Polaków z turnieju tej rangi! Półfinałowe spotkanie mogło się podobać, bo obie drużyny wzniosły się na wyżyny umiejętności, a ostatecznym zwycięstwie Słoweńców decydowały detale. Potwierdzeniem tego był drugi i czwarty set, w którym zwycięzca musiał zdobyć ponad 30 punktów.

Zobacz wideo Mocna zagrywka Sport.pl - #StrojeZaAsy. Meldunek z Katowic

Z kim Polska zagra w meczu o trzecie miejsce mistrzostw Europy siatkarzy?Z kim Polska zagra w meczu o trzecie miejsce mistrzostw Europy siatkarzy?

Polacy odpadają w półfinale ME. "Mamy wielkie jaja". "Przedłużony koszmar" 

"Słowenia ma nas sposób. A my mamy wielkie jaja, ale nie mamy siatkarskiego sposobu na wychodzenie z tarapatów" - skomentował spotkanie Łukasz Jachimiak, dziennikarz Sport.pl.

Trudno znaleźć jednoznaczną przyczynę porażki Polaków w sobotnim spotkaniu. "Mieliśmy setową na 2:0, mieliśmy setową na 2:2. Dlaczego przegraliśmy? Bo w 2. secie na boisku była podwójna zmiana, a w 4. Wojtaszek dał blisko siebie sytuacyjną do Kubiaka na ustawiony blok. 2 dosłownie szczególiki Twardy, męski mecz, ale znów przegrany..." - zwrócił uwagę Marcin Gałązka.  "Sebastian Świderski powiedział znakomitą rzecz. Bartosz Kurek dostawał tylko bardzo trudne piłki, przez co nie miał jak być w meczu. I potem w decydujących momentach nie było już z czego oddać. Nic dodać, nic ująć" - napisał Karol Górka ze Sport.pl. 

Eksperci przypominają, że Słowenia jest dla polskich siatkarzy bardzo niewygodnym rywalem, który od lat ma na nas patent. "Umówmy się, że porażka Polski ze Słowenią nie jest żadną niespodzianką. 2017 - 0:3 w barażu o QF; 2019 - 1:3 w SF i teraz 1:znów w SF" - przypomniał Adam Romer

"Narciarstwo klasyczne, alpejskie, koszykówka, siatkówka, kolarstwo, piłka ręczna… Słowenia jest narodem wybranym" - zwrócił natomiast uwagę Janek Kałucki z Canal Plus. Rzeczywiście liczba sukcesów Słoweńców na arenach sportowych jest w ostatnich latach imponująca. 

"Boli... Wygrali dziś lepsi... Dobry był początek, ale tylko początek. Co za sezon...przedłużony koszmar ćwierćfinałów IO, przedłużony koszmar meczów ze Słowenią na ME..." - podsumował Bartosz Wnuk z "Przeglądu Sportowego" nie tylko ten mecz, ale cały sezon w wykonaniu reprezentacji Polski.

Mocna zagrywka Sport.pl - #StrojeZaAsy w siatkarskich mistrzostwach Europy

Za każdego asa serwisowego polskich siatkarzy w mistrzostwach Europy, redakcja Sport.pl ufunduje stroje meczowe młodym zawodniczkom i zawodnikom. Polacy zdobyli do tej pory zagrywką 58 punktów, co oznacza ufundowanie 174 strojów!

Kolejne asy będziemy odliczać w internecie oraz na nośnikach reklamy zewnętrznej na budynku Cepelii w Warszawie i Dworca Głównego w Katowicach - polskiej nieoficjalnej stolicy siatkówki, w której odbędzie się faza finałowa całej imprezy. Szczegóły akcji tutaj, a regulamin konkursu tutaj.

Więcej o: