Słoweńcy wściekli na Heynena przed półfinałem ME. "Znowu prowokuje"

Wzrasta temperatura przed półfinałowym spotkaniem Polski ze Słowenią. Nasi rywale mają pretensje do Vitala Heynena za jego wypowiedź po meczu z Rosją. Słoweński rozgrywający Dejan Vincić zarzucił selekcjonerowi naszej kadry prowokację.

Reprezentacja Polski na siatkarskich mistrzostwach Europy rozkręca się z meczu na mecz. Z każdym kolejnym pojedynkiem nasi siatkarze wyglądają coraz lepiej i pewnie zmierzają po medal. We wtorek bez większych problemów pokonali w ćwierćfinale niezwykle trudnych rywali - Rosjan 3:0 (25:14, 26:24, 25:19). Teraz przyszedł czas na półfinał.

Zobacz wideo "Leon i Kurek wybili Rosjanom siatkówkę z głów. Idziemy po medal"

W półfinale reprezentacja Polski zmierzy się ze Słowenią, z którą spotkała się na tym samym etapie na poprzednich mistrzostwach Europy. Wtedy niestety nasza kadra przegrała 1:3, a Słoweńcy sięgnęli wówczas po srebrny medal. 

Jacek Nawrocki podczas sparingu Polska - Bułgaria w ŁodziByły reprezentant Polski grzmi po odejściu Nawrockiego. "Są równi i równiejsi"

Słoweńcy zarzucają prowokację Vitalowi Heynenowi. "Znowu"

Tym razem Polacy są zdeterminowani, żeby zrewanżować się Słoweńcom za tamtą porażkę. Nasi rywale również nie zamierzają się łatwo poddawać, bo chcieliby co najmniej powtórzyć wynik sprzed dwóch lat. Z tego powodu temperatura przed sobotnim spotkaniem jest coraz wyższa. Nasi rywale zarzucili właśnie Vitalowi Heynenowi prowokację. 

Chodzi o wypowiedź selekcjonera reprezentacji Polski po zwycięstwie z Rosją w ćwierćfinale. - Nawet nie wiem, kto jest w ćwierćfinale, z którego dostaniemy rywala. Nie mam pojęcia - powiedział wtedy Belg przed kamerami TVP. Te słowa bardzo źle odebrał słoweński rozgrywający Dejan Vincić, który zaatakował Heynena w rozmowie z portalem Siol.net. - Wysłuchałem wypowiedzi Vitala po zwycięstwie Polski. Powiedział, że nawet nie wie, z kim mogą zagrać w półfinale. Znowu prowokacja z jego strony. Wiemy, że w tej chwili gramy przeciwko prawdopodobnie najsilniejszej drużynie, ale lubimy z nimi grać - przyznał Słoweniec.

- Wtedy musieliśmy przyjechać do Lublany, a teraz to rywale będą musieli przyjechać do nas. Nie ma znaczenia, kto będzie naszym przeciwnikiem. Jeśli będziemy grać tak, jak my zrobiliśmy przeciwko Rosjanom, wygramy. Liczy się tylko to, jak zagramy - skwitował natomiast Heynen. 

Kapitan reprezentacji Słowenii ostrzega przed meczem z Polską. Kapitan reprezentacji Słowenii ostrzega przed meczem z Polską. "Musimy zatrzymać Leona i Kurka"

Mocna zagrywka Sport.pl - #StrojeZaAsy w siatkarskich mistrzostwach Europy

Za każdego asa serwisowego polskich siatkarzy w mistrzostwach Europy, redakcja Sport.pl ufunduje stroje meczowe młodym zawodniczkom i zawodnikom. Polacy zdobyli do tej pory zagrywką 51 punktów, co oznacza ufundowanie 153 strojów! Kolejne asy będziemy odliczać w internecie oraz na nośnikach reklamy zewnętrznej na budynku Cepelii w Warszawie i Dworca Głównego w Katowicach - polskiej nieoficjalnej stolicy siatkówki, w której odbędzie się faza finałowa całej imprezy. Szczegóły akcji tutaj, a regulamin konkursu tutaj.

Więcej o: