Jest kolejny kandydat na trenera kadry siatkarek. Jego zespół był sensacją na igrzyskach

Stefano Lavarini to kolejny kandydat do zastąpienia Jacka Nawrockiego w roli trenera reprezentacji Polski siatkarek - informują włoskie media.

Polskie siatkarki odpadły w ćwierćfinale tegorocznych mistrzostw Europy. Niedawno zakończony turniej był ostatnim, w którym zespół był prowadzony przez Jacka Nawrockiego. Na razie nie wiadomo jeszcze, kto go zastąpi.

Zobacz wideo

1981-2005Na ostatnim zgrupowaniu dostał pseudonim "Bestia". 16 września już nie żył. "Najlepszy"

Kto za Nawrockiego w reprezentacji Polski? Jest kolejny kandydat

Kilka dni temu serwis voleyballmagazin.com poinformował, że Jacek Nawrocki mógłby zostać zastąpiony przez Turka Ferhata Akbasa. Teraz włoski dziennikarz Gian Luca Pasini na stronie dziennika "La Gazzetta dello Sport" napisał, że jest kolejny kandydat do roli trenera reprezentacji Polski seniorek. Jest nim Stefano Lavarini. 42-latek podczas ostatnich igrzysk olimpijskich w Tokio doprowadził reprezentację Korei Południowej (prowadzi ją od 2019 roku) do czwartego miejsca. W ćwierćfinale jego zespół sensacyjnie pokonał reprezentację Turcję 3:2.

Lavarini pracę trenerską rozpoczął dziesięć lat temu. Prowadził m.in. brazylijski Minas Tenis Clube, włoski Unet E-Work Busto Arsizio. Obecnie jest trenerem Igor Gorgonzola Novary. W drużynie tej występuje reprezentacyjna atakująca Malwina Smarzek. W ostatnim sezonie zdobył wicemistrzostwo Włoch.

Vital Heynen i Michał KubiakShow Heynena przed półfinałem ME siatkarzy! Poprawiał Kubiaka. "Oj, zamknij się"

Więcej o: