Mamy dwóch liderów. Polscy siatkarze brylują w statystykach

Dwóch reprezentantów Polski: Piotr Nowakowski oraz Fabian Drzyzga prowadzi w klasyfikacjach siatkarskich mistrzostw Europy.

Piotr Nowakowski bardzo dobrze spisuje się na tym turnieju. Zdecydowanie lepiej niż na igrzyskach olimpijskich. W ostatnim wygranym przez Polaków 3:0 meczu ćwierćfinałowym z Rosją w ocenach sport.pl dostał 5+. - Środkowi w swoich zadaniach spisywali się bez zarzutów. Blok z pierwszego seta, którym w niezwykły sposób nakrył jednego z Rosjan zasłużył jednak na plusik do noty wyjściowej dla wszystkich Polaków. Jeden z wielkich momentów tego meczu - pisał Jakub Balcerski, dziennikarz sport.pl.

Zobacz wideo

Vital Heynen i Michał KubiakShow Heynena przed półfinałem ME siatkarzy! Poprawiał Kubiaka. "Oj, zamknij się"

Nowakowski i Drzyzga najlepsi

Piotr Nowakowski imponuje zwłaszcza w bloku. Po siedmiu spotkaniach jest liderem klasyfikacji najlepiej blokujących turnieju. W 23 rozegranych setach miał 25 bloków. Jest to największa liczba w imprezie. Daje mu to średnią 1,09 na set. Drugi w tej klasyfikacji Portugalczyk Filip Cveticanin miał ich dziewiętnaście, a trzeci Ukrainiec Yurii Semeniuk - osiemnaście. Obaj jednak już nie grają w turnieju. Nowakowskiego może dogonić min. czwarty w tej klasyfikacji - Słoweniec Jan Kozamernik (16 bloków).

Polacy są w ścisłej czołówce w klasyfikacji drużynowej w blokach. Mieli ich już 76 (średnia 3 na set), a liderzy Włosi - 77.

W czołówce najlepiej rozgrywających jest dwóch Polaków. Pierwsze miejsce zajmuje Fabian Drzyzga 60,69% perfekcyjnego rozegrania), a piąte Grzegorz Łomacz (54,69 proc). Na podium są też dwaj Słoweńcy: Gregor Ropret i Dejan Vincić.

Spotkanie półfinałowe Polska - Słowenia odbędzie się w sobotę, 18 września o godz. 17.30 w katowickim Spodku. Transmisja w TVP, Polsat Sport oraz w serwisach polsatboxgo.pl i sport.tvp.pl. Relacja na żywo na Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE.

Mocna zagrywka Sport.pl - #StrojeZaAsy w siatkarskich mistrzostwach Europy

Za każdego asa serwisowego polskich siatkarzy w mistrzostwach Europy, redakcja Sport.pl ufunduje stroje meczowe młodym zawodniczkom i zawodnikom. Polacy zdobyli do tej pory zagrywką 51 punktów, co oznacza ufundowanie 153 strojów!

Rozbrajająca szczerość Vitala Heynena. 'Nie wiem, co się dzieje w grupie C'Vital Heynen dostał pytanie o ostatni mecz z polską kadrą. Jednoznaczna odpowiedź

Kolejne asy będziemy odliczać w internecie oraz na nośnikach reklamy zewnętrznej na budynku Cepelii w Warszawie i Dworca Głównego w Katowicach - polskiej nieoficjalnej stolicy siatkówki, w której odbędzie się faza finałowa całej imprezy. Szczegóły akcji tutaj, a regulamin konkursu tutaj.

Więcej o: