Vital Heynen dostał pytanie o ostatni mecz z polską kadrą. Jednoznaczna odpowiedź

Jakub Balcerski
Vital Heynen po meczu z Rosją wskazał, że finał lub mecz o trzecie miejsce mistrzostw Europy siatkarzy w Katowicach może być jego ostatnim w reprezentacji Polski. - Nie zaplanowałem tego, co wydarzy się po meczach - sprecyzował na konferencji prasowej przed półfinałem ze Słowenią. Belg jest skupiony na nadchodzących spotkaniach. - Chyba fajnie byłoby poświętować - mówił.

Polscy siatkarze awansowali do półfinału mistrzostw Europy, w którym w sobotę, 18 września zmierzą się ze Słowenią. Cała impreza może stać się turniejem pożegnalnym dla trenera Vitala Heynena, z którym polski związek nie przedłuży automatycznie kontraktu, który Belg rok temu przedłużył do końca października 2021 roku. 

Zobacz wideo

Heynen odejdzie po ostatnim meczu Polaków na ME siatkarzy? "Duże prawdopodobieństwo"

Po wygranym 3:0 ćwierćfinałowym meczu z Rosją Heynen mówił, że niedzielny mecz - o brązowy lub złoty medal ME siatkarzy - może być jego ostatnim w roli szkoleniowca polskiej kadry. - Moje pierwsze spotkanie w roli trenera Polski miało miejsce właśnie w Katowicach – był to mecz z Kanadą. A teraz w weekend znów tam wrócę, nie wiem, czy na swoje ostatnie mecze, ale jest takie duże prawdopodobieństwo - mówił trener dla plusliga.pl.

Mistrzostwa Europy w siatkówce. Polacy w ćwierćfinale w pięknym stylu pokonali w Ergo Arenie Rosję. Trener Vital HeynenVital Heynen wypunktowany. "Stracił pomysł. Pogubił się"

Heynen wygłosi pożegnalną mowę do kibiców? "Przyjdzie taki dzień, kiedy zrozumiecie, co powiem po polsku!"

Na konferencji prasowej przed finałową fazą rozgrywek Heynen został poproszony o komentarz w sprawie tych słów i dostał pytanie, czy planuje swoją tradycyjną mowę po polsku do kibiców. - Czasem biorę mikrofon i próbuję mówić trochę po polsku. A oni - tu Heynen wskazał na siedzącego obok niego Michała Kubiaka - śmieją się, bo chyba nie potrafią zrozumieć. Ale przyjdzie taki dzień, kiedy zrozumiecie, co powiem po polsku! - śmiał się Heynen. 

Oficjalnie: Jacek Nawrocki w nowym klubie. Błyskawiczne potwierdzenieOficjalnie: Jacek Nawrocki w nowym klubie. Błyskawiczne potwierdzenie

Został także dopytany o sytuację z 2018 roku, gdy przed meczami Ligi Narodów w Łodzi obiecywał, że w przypadku trzech zwycięstw kupiłby wszystkim kibicom piwo przy wyjściu z hali. Wtedy Polacy wygrali jednak dwa pierwsze spotkania, a przegrali ostatnie z Niemcami. - Nie, teraz nie będę już zamawiał piwa aż dwunastu tysiącom kibiców! - zapewnił Heynen.

"Nie zaplanowałem tego, co wydarzy się po meczach"

- Nie zaplanowałem tego, co wydarzy się po meczach. Wiem, że w sobotę gramy ze Słowenią. Jeśli zapytasz, co będę robił w niedzielę, to odpowiem, że spojrzę na przeciwnika, z którym zagramy i czy to będzie mecz o złoto, czy brąz. I jeszcze nie wiem, co będzie później. Zobaczymy, jakie będą okoliczności. Chyba fajnie byłoby jednak poświętować, to wszystkim by się spodobało - dodał na temat swojej sytuacji. 

Mistrzostwa Europy w siatkówce. Polacy w ćwierćfinale w pięknym stylu pokonali w Ergo Arenie Rosję. Michał Kubiak i Paweł ZatorskiJest godzina wielkiego półfinału Polska - Słowenia na siatkarskich mistrzostwach Europy

Mocna zagrywka Sport.pl - #StrojeZaAsy w siatkarskich mistrzostwach Europy

Za każdego asa serwisowego polskich siatkarzy w mistrzostwach Europy, redakcja Sport.pl ufunduje stroje meczowe młodym zawodniczkom i zawodnikom. Polacy zdobyli do tej pory zagrywką 51 punktów, co oznacza ufundowanie 153 strojów!

Kolejne asy będziemy odliczać w internecie oraz na nośnikach reklamy zewnętrznej na budynku Cepelii w Warszawie i Dworca Głównego w Katowicach - polskiej nieoficjalnej stolicy siatkówki, w której odbędzie się faza finałowa całej imprezy. Szczegóły akcji tutaj, a regulamin konkursu tutaj.

Więcej o: