Vital Heynen wypunktowany. "Stracił pomysł. Pogubił się"

- Uważam, że Vital Heynen się trochę pogubił, mam wrażenie, że stracił pomysł na tę drużynę - stwierdził na łamach "Przeglądu Sportowego" Marcin Możdżonek.

Reprezentacja Polski siatkarzy rozbiła Rosję 3:0 (25:14, 26:24, 25:19) w ćwierćfinale mistrzostw Europy. Bardzo zadowolony z formy i wyniku swoich zawodników był trener Vital Heynen. - Grać na tak niesamowitym poziomie? To fantastyczne. Żaden zespół nie zagrał takiej siatkówki, jak nasza. Żaden nie zareagował tak na porażkę. To musimy podkreślać - stwierdził Heynen. Belgijski trener odniósł się także do nieudanego turnieju w Tokio. - Moi siatkarze czuli ogromne rozczarowanie, ale nie zwiesili głów. Jestem z nich bardzo dumny, bo najłatwiej jest po nieudanych igrzyskach tylko narzekać i za każde niepowodzenie zwalić winę na Tokio. A oni awansują do kolejnego półfinału w ostatnich latach. Chyba nieźle, co? - śmiał się trener. Ale nie wszyscy tak łatwo wymazali z pamięci turniej w stolicy Japonii.

Zobacz wideo Przed polskimi siatkarzami kluczowe mecze ME. "Będzie mniej luzu"

Mistrzostwa Europy w siatkówce. Polacy w ćwierćfinale w pięknym stylu pokonali w Ergo Arenie Rosję. Michał Kubiak i Paweł Zatorski Jest godzina wielkiego półfinału Polska - Słowenia na siatkarskich mistrzostwach Europy

Możdżonek: Heynen się pogbuił

Polska w ćwierćfinale IO przegrała 2:3 z Francją. - Uważam, że Vital się trochę pogubił, mam wrażenie, że stracił pomysł na tę drużynę. Już w turnieju Ligi Narodów we włoskim Rimini prezentowany przez nas styl nie był najlepszy, ale awansowaliśmy do finału, który przegraliśmy z Brazylią, więc wszystko się zgadzało. Ale nie przełożyło się to na igrzyska. Chcę jednocześnie zaznaczyć, że mam ogromny szacunek do Heynena za pracę, jaką wykonał z naszą kadrą, nowe rzeczy, które wprowadził i sukcesy, które wcześniej osiągnął z tymi zawodnikami - stwierdził na łamach "Przeglądu Sportowego" Marcin Możdżonek

I dodał: - Wiem, że Kubiak miał kontuzję, ale w Tokio, w tym feralnym ćwierćfinale, zabrakło mi jego gry od początku do końca.

Rafał Gikiewicz "Nocna obsesja" Rafała Gikiewicza. Niemcy opisują. "Mówią, że jestem chory"

Polska kontra Słowenia

Ale wróćmy do Mistrzostw Europy, gdzie rywalem Polaków będzie Słowenia, która w 1/4 finału pokonała w Ostrawie Czechów 3:0. Warto dodać, że nasi południowi sąsiedzi sensacyjnie znaleźli się w gronie najlepszych ośmiu drużyn, po tym jak wyeliminowali Francuzów, czyli mistrzów olimpijskich.

Spotkanie półfinałowe między reprezentacją Polski a Słowenią zostanie rozegrane w najbliższą sobotę 18 września o godzinie 17:30. Starcie odbędzie się w katowickim spodku.

Mocna zagrywka Sport.pl - #StrojeZaAsy w siatkarskich mistrzostwach Europy

Za każdego asa serwisowego polskich siatkarzy w mistrzostwach Europy, redakcja Sport.pl ufunduje stroje meczowe młodym zawodniczkom i zawodnikom. Polacy zdobyli do tej pory zagrywką 51 punktów, co oznacza ufundowanie 153 strojów!

Kolejne asy będziemy odliczać w internecie oraz na nośnikach reklamy zewnętrznej na budynku Cepelii w Warszawie i Dworca Głównego w Katowicach - polskiej nieoficjalnej stolicy siatkówki, w której odbędzie się faza finałowa całej imprezy. Szczegóły akcji tutaj, a regulamin konkursu tutaj.

Więcej o: