Jest godzina wielkiego półfinału Polska - Słowenia na siatkarskich mistrzostwach Europy

Reprezentacja Polski z szansą na rewanż za 2019 rok! Zespół Vitala Heynena w walce o finał mistrzostw Europy ponownie zmierzy się ze Słowenią. Gdzie i o której obejrzeć spotkanie? Relacja na żywo na Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE.

Konia z rzędem temu, kto wytypował taki mecz ćwierćfinałowy na mistrzostwach Europy. Obecność Słoweńców nie jest niespodzianką, ale udział w nim Czechów - gigantyczną sensacją. Nasi południowi sąsiedzi pokonali bowiem w 1/8 finału mistrzów olimpijskich - Francuzów. W dodatku aż 3:0! Kolejnego rywala nie udało się jednak przejść z taką łatwością, a wręcz przeciwnie. Słoweńcy pewnie pokonali Czechów 3:0 (25:21, 25:19, 25:17). 

Zobacz wideo "Leon i Kurek wybili Rosjanom siatkówkę z głów. Idziemy po medal"

Polska - Słowenia. Będzie rewanż za mistrzostwa Europy w 2019 roku? 

Siatkarska reprezentacja Polski ponownie powalczy o awans do finału mistrzostw Europy ze Słowenią. Taka sama sytuacja miała miejsce na ostatnim turnieju, który odbył się w 2019 roku. Wtedy to Słoweńcy okazali się lepsi wygrywając z zespołem Vitala Heynena 3:1 (25:23, 24:26, 25:22, 25:23). Polacy później wywalczyli brązowy medal pokonując Francuzów 3:0. Słowenia natomiast przegrała z Serbią 1:3. 

Biało-czerwoni awansowali do półfinału mistrzostw Europy po wygranej z Rosjanami 3:0. W całym spotkaniu siatkarze Vitala Heynena pozwolili swoim rywalom na zdobycie zaledwie 57 "małych punktów", w niezwykle efektowny sposób awansując do strefy medalowej.

Mistrzostwa Europy. Gdzie i o której obejrzeć starcie Polski ze Słowenią?

Spotkanie półfinałowe między reprezentacją Polski a Słowenią zostanie rozegrane w najbliższą sobotę 18 września o godzinie 17:30. Starcie odbędzie się w katowickim spodku. Transmisję tego wydarzenia będzie można obejrzeć na antenie TVP, Polsatu Sport oraz w serwisach polsatboxgo.pl i sport.tvp.pl. Relacja na żywo z kolei będzie dostępna na portalu Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE

Mocna zagrywka Sport.pl - #StrojeZaAsy w siatkarskich mistrzostwach Europy

Za każdego asa serwisowego polskich siatkarzy w mistrzostwach Europy, redakcja Sport.pl ufunduje stroje meczowe młodym zawodniczkom i zawodnikom. Polacy zdobyli do tej pory zagrywką 51 punktów, co oznacza ufundowanie 153 strojów!

Kolejne asy będziemy odliczać w internecie oraz na nośnikach reklamy zewnętrznej na budynku Cepelii w Warszawie i Dworca Głównego w Katowicach - polskiej nieoficjalnej stolicy siatkówki, w której odbędzie się faza finałowa całej imprezy. Szczegóły akcji tutaj, a regulamin konkursu tutaj.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.