Znamy pierwszą parę półfinałową ME siatkarzy! Starcie potęg

Reprezentacja Włoch bez żadnych problemów awansowała do półfinału siatkarskich mistrzostw Europy. W ćwierćfinale pokonała Niemców 3:0.

Włosi do ćwierćfinału dotarli bez większych problemów, straciwszy zaledwie dwa sety. W fazie grupowej odnieśli komplet zwycięstw. W pierwszym meczu grupowym z Białorusią stracili zaledwie 45 punktów, co było najlepszym wynikiem tegorocznych mistrzostw Europy. Mało tego, w starciu z Łotwą w 1/8 finału pobili ten wynik i pozwolili rywalom zdobyć zaledwie 43 punkty (25:14, 25:13, 25:16).

Jacek Nawrocki, selekcjoner reprezentacji PolskiNawrocki zrezygnował z reprezentacji Polski i ma nowy klub! Wielkie zmiany przed MŚ

Włosi znów nie dali rywalom zdobyć więcej niż 50 punktów

Niemcy tak łatwej drogi do ćwierćfinału nie mieli. W grupie zajęli drugie miejsce, bo przegrali z Francją 1:3, a Słowaków pokonali dopiero po tie-breaku. To Włosi byli faworytem środowego ćwierćfinału. Potwierdzili to w dwóch pierwszych setach, które gładko wygrali 25:13 i 25:18. Włosi po nich byli lepsi w każdym elemencie siatkówki. Mieli więcej asów (4-0), bloków (7-2), lepszą skuteczność w ataku (61-41 proc.) i przyjęciu (47-36 proc.).

Długimi fragmentami wydawało się, że trzeci set może być wyrównany. Niemcy prowadzili 6:4, a potem Włosi tylko 13:12. Od tego ostatniego momentu znów zaczęli jednak dominować. Zdobyli sześć punktów, a stracili tylko jednego i było aż 19:13. Ostatecznie w trzecim meczu na tym turnieju nie pozwolili rywalom w trzech setach zdobyć więcej niż 50 punktów!

Co ciekawe, bez punktu mecz zakończył doświadczony niemiecki atakujący György Grozer. Grał jednak tylko w pierwszym secie i nie skończył żadnego z ataków. Prawdopodobnie jednak narzekał na uraz kolana.

Włochy - Niemcy 3:0 (25:13, 25:18, 25:19)

Włochy: Giannelli 2, Pinali 11, Galassi 4, Anzani 3, Michieletto 13, Lavia 13, Balaso (libero) oraz

Niemcy: Zimmermann 1, Grozer, Brehme 1, Krick 5, Kaliberda 5, Karlitzek 11, Zenger (libero) oraz Weber 8, Krage 2, Tille, Schott .

Drabinka mistrzostw Europy:

I półfinał: Włochy - Serbia

II półfinał: Polska - Słowenia (która w środowym ćwierćfinale pokonała 3:0 Czechy)

Mistrzostwa Europy w siatkówce. Polacy w ćwierćfinale w pięknym stylu pokonali w Ergo Arenie Rosję. Jakub KochanowskiCzarny koń ME w siatkówce może zagrać z Polską! "Nikt się tego nie spodziewał"

Mocna zagrywka Sport.pl - #StrojeZaAsy w siatkarskich mistrzostwach Europy

Za każdego asa serwisowego polskich siatkarzy w mistrzostwach Europy, redakcja Sport.pl ufunduje stroje meczowe młodym zawodniczkom i zawodnikom. Polacy zdobyli do tej pory zagrywką 51 punktów, co oznacza ufundowanie 153 strojów!

Kolejne asy będziemy odliczać w internecie oraz na nośnikach reklamy zewnętrznej na budynku Cepelii w Warszawie i Dworca Głównego w Katowicach - polskiej nieoficjalnej stolicy siatkówki, w której odbędzie się faza finałowa całej imprezy. Szczegóły akcji tutaj, a regulamin konkursu, w którym rozlosujemy stroje tutaj.