Kubiak po meczu z Rosją zapamięta głównie jedno. "To przechodzi ludzkie pojęcie"

Łukasz Jachimiak
- Chyba wszystkim się podobało? - pyta Michał Kubiak. We wtorek w Gdańsku polscy siatkarze rozbili Rosję 3:0 (25:14, 26:24, 25:19) w ćwierćfinale mistrzostw Europy. W sobotę w Katowicach zmierzymy się w półinale ze Słowenią albo z Czechami.

Mistrzowie świata kontra wicemistrzowie olimpijscy. Siatkarski klasyk. Ćwierćfinał Polska - Rosja zapowiadał się znakomicie. I był świetny, ale tylko dla naszej drużyny. Z wyjątkiem krótkiego fragmentu drugiego seta srebrni medaliści niedawnych igrzysk w Tokio nie mieli absolutnie nic do powiedzenia.

Zobacz wideo Wielkie odrodzenie. Bohater meczu Polska-Rosja

- Chyba wszystkim się podobało? - pyta kapitan naszej kadry, Michał Kubiak. - Mnie się najbardziej podobało to, co się działo na trybunach. Takich chwil się nie zapomina do końca życia - dodaje.

Trener Rosjan krytykuje zespół. Jest reakcja po klęsce z PolskąTrener Rosjan krytykuje zespół. Jest reakcja po klęsce z Polską

"To przechodzi ludzkie pojęcie"

Jedenaście tysięcy widzów w położonej na granicy Gdańska i Sopotu Ergo Arenie rzeczywiście stworzyło kapitalną atmosferę. Dla naszych siatkarzy to wielka sprawa, bo tęsknili za tym klimatem. I również dlatego, że bardzo sobie cenią wsparcie po nieudanym występie w Tokio, gdzie odpadli w ćwierćfinale.

- Takiej atmosfery nie ma nigdzie indziej na świecie. To, co się dzieje u nas, przechodzi ludzkie pojęcie. Jesteśmy szczęśliwi, że możemy grać przed taką publicznością - mówi Kubiak.

Cel minimum, cel maksimum? Siatkarze mają inny cel

Kapitan więcej uwagi poświęca fanom niż temu, co z kolegami zrobił na boisku.

- Nie wiem, czy to był cel minimum, czy maksimum, my po prostu chcemy się na tym turnieju cieszyć siatkówką i tym, że możemy jeszcze chwilę ze sobą spędzić - odpowiada na pytanie jednego z dziennikarzy o to czy awans do strefy medalowej był dla kadry celem minimum.

Mistrzostwa Europy w siatkówce. Polacy w ćwierćfinale w pięknym stylu pokonali w Ergo Arenie RosjęRosyjskie media załamane po klęsce z Polską. "To było jak śmierć"

- Czy to był nasz najlepszy mecz w turnieju? Myślę, że tak. Trudno jest nam ocenić wszystko na gorąco, ale zagraliśmy mecz, który mieliśmy od początku do końca pod kontrolą i z tego się cieszymy. Mieć pod kontrolą od początku do końca mecz z Rosją to jest duża sztuka - kończy Kubiak.

Mocna zagrywka Sport.pl - #StrojeZaAsy w siatkarskich mistrzostwach Europy

Za każdego asa serwisowego polskich siatkarzy w mistrzostwach Europy, redakcja Sport.pl ufunduje stroje meczowe młodym zawodniczkom i zawodnikom. Polacy zdobyli do tej pory zagrywką 51 punktów, co oznacza ufundowanie 153 strojów!

Kolejne asy będziemy odliczać w internecie oraz na nośnikach reklamy zewnętrznej na budynku Cepelii w Warszawie i Dworca Głównego w Katowicach - polskiej nieoficjalnej stolicy siatkówki, w której odbędzie się faza finałowa całej imprezy. Szczegóły akcji tutaj, a regulamin konkursu tutaj.

Więcej o: