Rosyjskie media załamane po klęsce z Polską. "To było jak śmierć"

Polacy pokonali Rosję 3:0 (25:14, 26:24, 25:19) w ćwierćfinale siatkarskich mistrzostw Europy. Rosyjskie media ostro podsumowały grę swoich siatkarzy. "Obawy były uzasadnione" - podsumował portal sports.ru.

Polscy siatkarze w niesamowity sposób pokonali Rosjan już w trzech setach i awansowali do półfinału współorganizowanych przez Polskę mistrzostw Europy. To dla nich druga z rzędu szansa walki o strefę medalową tej imprezy. Dwa lata temu zdobyli brąz.

Zobacz wideo Paweł Zatorski pokazał efektowne zagrania na treningu. Co za rzuty!

Rosyjskie media w ostrych słowach skomentowali porażkę swojego zespołu i odpadnięcie z mistrzostw Europy. - Rosjanie mieli wielkiego pecha. Gra w Gdańsku z najpotężniejszą Polską, z Bartoszem Kurkiem i Wilfredo Leonem w składzie, to wątpliwa przyjemność. Co więcej, w poprzednim meczu między Rosjanami  Ukrainą miejscowa publiczność kibicowała przeciwnikowi, bucząc na naszą drużynę - pisze portal playmaker24.ru. - Kluczowy moment? Przegrana dwóch setów z rzędu z Polakami to było jak śmierć - dodali.

Polska - Rosja ME siatkarzyDrzyzga po meczu z Rosją: "To nie jest nasz problem". Zwraca uwagę, co się zmieniło

- Od początku było jasne, że Rosjanom będzie ciężko. Nie było liderów, mieliśmy problemy z Ukrainą, a potem trzeba było zagrać z Polską, mistrzem świata i gospodarzem turnieju. Gra nie układała się nam dobrze. Obawy były uzasadnione, bo w pierwszym secie Rosjanie nie mieli nic do powiedzenia. Nie udawał się blok, a serwis przynosił punkty tylko Polakom - napisali dziennikarze portalu sports.ru.

- Powrót Rosjan do meczu, przy tak szalonym wsparciu kibiców rywali, był właściwie niemożliwy. Rosjanie byli na skraju "całkowitego zmrożenia". W ogóle nie wykorzystali trybun rywali dla swoich celów, nie uciszyli ich i nie zdołali się nakręcić. W tym czasie Polacy rozbili nas zagrywką, co w wielu momentach było decydujące - podsumował portal sport24.ru.

Wilfredo Leon zagrał genialny mecz i przeprasza kibiców!Wilfredo Leon zagrał genialny mecz i przeprasza kibiców!

- Gra w Polsce, wśród gospodarzy jest jednocześnie piekłem i niebem. Atmosfera zawsze jest tu wspaniała, bo to nie teatr. Tu gra się w siatkówkę, jak na koncercie rockowym. Takie mecze wymagają ogromnej stabilności psychicznej. Wyobraźcie sobie, jak to jest, gdy w pracy gwiżdże na ciebie 11 tysięcy ludzi - napisał rosyjski "Sport-Express".

Mocna zagrywka Sport.pl - #StrojeZaAsy w siatkarskich mistrzostwach Europy

Za każdego asa serwisowego polskich siatkarzy w mistrzostwach Europy, redakcja Sport.pl ufunduje stroje meczowe młodym zawodniczkom i zawodnikom. Polacy zdobyli do tej pory zagrywką 51 punktów, co oznacza ufundowanie 153 strojów!

Kolejne asy będziemy odliczać w internecie oraz na nośnikach reklamy zewnętrznej na budynku Cepelii w Warszawie i Dworca Głównego w Katowicach - polskiej nieoficjalnej stolicy siatkówki, w której odbędzie się faza finałowa całej imprezy. Szczegóły akcji tutaj, a regulamin konkursu tutaj.

Więcej o: