Gdzie oni odlecieli?! Leon wywoływał przerażenie. Kurek uderzał tak, że Rosjanie odskakiwali [OCENY]

Jakub Balcerski
Polscy siatkarze w koncertowym stylu zagrali przeciwko Rosji i po wygranej 3:0 awansowali do półfinału mistrzostw Europy! W naszych ocenach po tym niewiarygodnym popisie kadry Vitala Heynena nie zeszliśmy poniżej "piątki". Są też dwie "szóstki" i chyba nie musieliśmy nawet pisać dla kogo.

Polskich siatkarzy po wygranej 3:0 (25:14, 26:24, 25:19) z Rosją w ćwierćfinale mistrzostw Europy oceniamy w skali szkolnej 1-6.

Zobacz wideo Paweł Zatorski pokazał efektowne zagrania na treningu. Co za rzuty!

Piotr Nowakowski - 5+

Środkowi w swoich zadaniach spisywali się bez zarzutów. Blok z pierwszego seta, którym w niezwykły sposób nakrył jednego z Rosjan zasłużył jednak na plusik do noty wyjściowej dla wszystkich Polaków. Jeden z wielkich momentów tego meczu.

Jakub Kochanowski - 5+

Świetna gra w ataku i bloku, ale ileż on siły dołożył Polakom na zagrywce. To miał być atut Rosjan, a Kochanowski, Leon i Kurek dosłownie zmiatali serwisami Rosjan z parkietu. 

Wilfredo Leon - 6

W przyjęciu miał problemy w pierwszym secie, potem pozostawał na swoim niezłym poziomie, ale w ataku trudno prosić o lepszy występ niż ten Leona. Kosmiczne 83 procent w pierwszej partii, 67 w drugiej i w trzecim utrzymanie tego poziomu, a do tego jeszcze genialne zagrywki. Był niebywały, widok piłki zmierzającej do niego na skrzydło wywoływał u Rosjan przerażenie. Ciasny skos, podwójny, czy potrójny blok? Dla niego nie było różnicy. Grał w jakimś innym wymiarze, gdzie był tylko on, piłka i boisko.

Ryszard Czarnecki"I może jeszcze zjadam dzieci na śniadanie?". Ryszard Czarnecki mówi, dlaczego chce rządzić polską siatkówką

Bartosz Kurek - 6

Symbolem jego gry była akcja jeszcze z pierwszego seta, gdy atakiem sprawił, że jeden z Rosjan musiał aż odskoczyć po przyjęciu jego uderzenia na ciało. A Kurek tylko pogroził mu palcem. Gdzie oni dzisiaj odlecieli z Leonem i całą kadrą? Takie występy zostają w pamięci rywali na zawsze. 

Łukasz Kaczmarek - brak oceny

Grał za krótko.

Fabian Drzyzga - 5+

Kapitalna, dynamiczna gra. Złapał świetną formę. W pierwszym secie pomimo słabego przyjęcia przy zagrywkach, przy których Rosjanie nie popełniali błędów, dawał radę wystawić dokładne piłki Leonowi i Kurkowi, co okazało się kluczowe w tworzeniu przewagi nad drużyną Tuomasa Sammelvuo. 

Michał Kubiak - 5

Bardzo dobry mecz kapitana. Wskoczył na poziom całej drużyny - zarówno w ataku, choć tam trudno byłoby być lepszym od Kurka i Leona, jak i przyjęciu. Dodawał charakteru w ważnych chwilach, przeciskał kiwki. Nawet jeśli coś mu nie wychodziło, nie miało to kluczowego znaczenia dla całego meczu.

Marko Ivović, przyjmujący reprezentacji Serbii w meczu ćwierćfinałowym ME z HolandiąPoznaliśmy pierwszego półfinalistę ME siatkarzy! Potencjalny rywal Polaków w finale

Mateusz Bieniek - 5

Nie wybitny, ale dobry występ. Kończył te piłki na środku, które miał skończyć, dokładał sporo w wybloku i zagrywce. A szybka zmiana środkowych przygotowywana z nim przez Vitala Heynena zdawała egzamin naprawdę świetnie. 

Grzegorz Łomacz - brak oceny

Grał za krótko.

Damian Wojtaszek - 5

Genialne obrony, wyciągał czasem niemal niemożliwe piłki. Rósł na tym turnieju i wyrósł na giganta w swojej robocie.

Paweł Zatorski - 5+

Najlepszy mecz na tym turnieju. Pewny w przyjęciu i dający wiele "ekstra" w obronie. Co to było za show w jego wykonaniu!

Jacek Kasprzyk i Ryszard CzarneckiJacek Kasprzyk punktuje Ryszarda Czarneckiego. "Powiem wprost: To przedziwna figura"

Mocna zagrywka Sport.pl - #StrojeZaAsy w siatkarskich mistrzostwach Europy

Za każdego asa serwisowego polskich siatkarzy w mistrzostwach Europy, redakcja Sport.pl ufunduje stroje meczowe młodym zawodniczkom i zawodnikom. W pierwszych sześciu meczach zdobyli zagrywką 51 punktów, co oznacza ufundowanie 153 strojów!

Kolejne asy będziemy odliczać w internecie oraz na nośnikach reklamy zewnętrznej na budynku Cepelii w Warszawie i Dworca Głównego w Katowicach - polskiej nieoficjalnej stolicy siatkówki, w której odbędzie się faza finałowa całej imprezy. Szczegóły akcji tutaj, a regulamin konkursu tutaj.

Więcej o: