Polska - Rosja. Gdzie i o której obejrzeć ćwierćfinał mistrzostw Europy? [TRANSMISJA]

Reprezentacja Polski walczy o strefę medalową siatkarskich mistrzostw Europy. W ćwierćfinale turnieju zespół Vitala Heynena zmierzy się z Rosją. Gdzie i o której obejrzeć spotkanie? Relacja będzie dostępna na portalu Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE.

Reprezentacja Polski awansowała do ćwierćfinału pewnie pokonując Finlandię 3:0 ((25:16, 25:16, 25:14). "Polscy siatkarze są przed kluczowym meczem mistrzostw Europy i właśnie urządzili sobie pokaz siły przeciwko Finom. Nie ma powodów do obaw, bo weszli na poziom kapitalnej, dynamicznej i momentami wręcz bezbłędnej gry" - napisał po meczu Jakub Balcerski ze Sport.pl.

Zobacz wideo Paweł Zatorski pokazał efektowne zagrania na treningu. Co za rzuty!

 Siatkówka. Polska walczy o strefę medalową. Uda się wygrać z Rosjanami? 

W ćwierćfinale reprezentanci Polski zagrają w hicie z Rosją, która tak samo jak my, do ćwierćfinału awansowała w sobotę. W 1/8 finału Rosjanie pokonali Ukrainę 3:1 (22:25, 25:16, 25: 22, 25:22). Polska - Rosja to pierwsza para ćwierćfinalistów. Wiadomo już, że zwycięstwo we wtorek zapewniłoby naszej drużynie awans do turnieju finałowego, który odbędzie się w Katowicach. Jeśli Polacy wyeliminują Rosjan, to w półfinale zagrają z najlepszą z drużyn z meczów Francja - Czechy / Słowenia - Chorwacja.

Ryszard Czarnecki"I może jeszcze zjadam dzieci na śniadanie?". Ryszard Czarnecki mówi, dlaczego chce rządzić polską siatkówką

Obie drużyny mierzyły się ze sobą wielokrotnie, choć po raz ostatni na mistrzostwach Europy miało to miejsce w 2011 roku. Wtedy Polacy pokonali Rosjan 3:1 w meczu o trzecie miejsce. Siatkarska reprezentacja Polski po złoto na turnieju tej rangi sięgnęła w 2009 roku. Na ostatnich mistrzostwach w 2019 roku zdobyliśmy brązowy medal. 

Mistrzostwa Europy. Polska - Rosja. Gdzie i o której oglądać spotkanie?

Mecz ćwierćfinałowy między Polską a Rosją odbędzie się we wtorek (14 września) o godz. 20:30 w Gdańsku. Spotkanie będzie transmitowane na antenach TVP, Polsatu Sport oraz w serwisach Ipla.tv i sport.tvp.pl. Relację na żywo będzie można śledzić na portalu Sport.pl lub w aplikacji Sport.pl LIVE.

Mocna zagrywka Sport.pl - #StrojeZaAsy w siatkarskich mistrzostwach Europy

Za każdego asa serwisowego polskich siatkarzy w mistrzostwach Europy, redakcja Sport.pl ufunduje stroje meczowe młodym zawodniczkom i zawodnikom. W pierwszych sześciu meczach zdobyli zagrywką 44 punkty, co oznacza ufundowanie 132 stroje! Kolejne asy będziemy odliczać w internecie oraz na nośnikach reklamy zewnętrznej na budynku Cepelii w Warszawie i Dworca Głównego w Katowicach - polskiej nieoficjalnej stolicy siatkówki, w której odbędzie się faza finałowa całej imprezy. Szczegóły akcji tutaj, a regulamin konkursu tutaj >>

Więcej o: