Piotr Gruszka wskazuje faworyta meczu z Rosją. "Trzeba się z nim bić"

- Ale też ta drużyna po prostu zawsze prezentuje wysoki poziom. Trzeba grać dużo lepiej niż zwykle, by z nimi wygrać. Ten zespół się nie poddaje, trzeba się z nim "bić". Jeżeli odda się mu pole, jest ciężko. Gdy natomiast przeciwnik się z nimi "bije", Rosjanie nie zawsze wytrzymują napór - powiedział Piotr Gruszka na łamach portalu sport.interia.pl przed ćwierćfinałowym meczem Polski na ME.

Mistrzostwa Europy siatkarzy wkraczają w decydującą fazę. Kadra prowadzona przez Vitala Heynena do tej pory nie przegrała żadnego meczu. Biało-czerwoni w 1/8 finału pokonali Finlandię 3:0 (25:16, 25:16, 25:14). "Polscy siatkarze są przed kluczowym meczem mistrzostw Europy i właśnie urządzili sobie pokaz siły przeciwko Finom, wygrywając 3:0. Nie ma powodów do obaw, bo weszli na poziom kapitalnej, dynamicznej i momentami wręcz bezbłędnej gry" - pisał dziennikarz Sport.pl Jakub Balcerski..

Zobacz wideo Polscy siatkarze zrobili rywalom dyskotekę. "Byliśmy w euforii"

Aleksiej SpiridonowSpirydonow wskazał faworyta meczu Polska - Rosja. Sensacyjne słowa skandalisty

Piotr Gruszka o szansach Polski w meczu z Rosją na ME. "Za lekkiego faworyta można uznać naszą kadrę"

Przed ćwierćfinałowym spotkaniem biało-czerwonych z Rosją wypowiedział się były reprezentant Piotr Gruszka, a obecnie trener pierwszoligowego Exact Systems Norwid Częstochowa, który udzielił wywiadu portalowi sport.interia.pl.

- Może za lekkiego faworyta można uznać naszą kadrę. Nie zdobyliśmy medalu na igrzyskach, ale jesteśmy wciąż bardzo mocnym zespołem. Gramy coraz lepiej, w dodatku u siebie. Naszą siłą są kibice, u chłopaków widać luz. Myślę, że to Rosjanie muszą się bardziej obawiać. Wspominali, że są zmęczeni sezonem olimpijskim - stwierdził Gruszka.

W dalszej części wywiadu były reprezentant Polski przyznał, że Rosja bez swojego najlepszego siatkarza, Maksima Michajłowa dalej jest bardzo mocnym zespołem. - Ale też ta drużyna po prostu zawsze prezentuje wysoki poziom. Trzeba grać dużo lepiej niż zwykle, by z nimi wygrać. Ten zespół się nie poddaje, trzeba się z nim "bić". Jeżeli odda się mu pole, jest ciężko. Gdy natomiast przeciwnik się z nimi "bije", Rosjanie nie zawsze wytrzymują napór. Ważne, by nadać temu spotkaniu własny rytm i go utrzymywać. Wtedy Rosjan można złamać.

Na koniec Gruszka ocenił szansę Vitala Heynena na pozostanie na stanowisku trenera reprezentacji Polski. - Wydaje się, że sama wypowiedź prezesa, że Heynen po zakończeniu kontraktu będzie musiał wziąć udział w konkursie na trenera kadry, była wymowna. [...] Patrząc na zachowanie Vitala, wydaje mi się, że jest pogodzony z tym, że może odejść. Nie chcę tego przesądzać, bo wiemy, że po ME będą wybory na prezesa federacji - dodał Gruszka.

Mecz Polski z Rosją odbędzie się we wtorek 14 września o godzinie 20:30. Relacja na żywo na Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE. Zwycięzca tego spotkania znajdzie się w strefie medalowej, a w półfinale zagra ze zwycięzcą meczu Słowenia - Czechy.

Rosja - Ukraina, mistrzostwa Europy, siatkówkaProblemy Rosji przed hitem ME z Polską. "To nie jest usprawiedliwianie"

Mocna zagrywka Sport.pl - #StrojeZaAsy w siatkarskich mistrzostwach Europy

Za każdego asa serwisowego polskich siatkarzy w mistrzostwach Europy, redakcja Sport.pl ufunduje stroje meczowe młodym zawodniczkom i zawodnikom. W pierwszych sześciu meczach zdobyli zagrywką 44 punkty, co oznacza ufundowanie 132 stroje! Kolejne asy będziemy odliczać w internecie oraz na nośnikach reklamy zewnętrznej na budynku Cepelii w Warszawie i Dworca Głównego w Katowicach - polskiej nieoficjalnej stolicy siatkówki, w której odbędzie się faza finałowa całej imprezy. Szczegóły akcji tutaj, a regulamin konkursu tutaj >>

Więcej o: