Polscy siatkarze zrobili rywalom dyskotekę. Biało-czerwona burza. "Byliśmy w euforii"

Jakub Balcerski
Po meczu z Finlandią w hali Ergo Arena zrobiła się dyskoteka - organizatorzy wygasili główne światła i pozostawili włączone tylko niebieskie i czerwone światła tworzące tegoroczną oprawę mistrzostw Europy. Wcześniej dyskotekę na parkiecie Finom zorganizowali za to polscy siatkarze. - Byliśmy w euforii - mówił po spotkaniu Aleksander Śliwka.

Polscy siatkarze awansowali do ćwierćfinału mistrzostw Europy po tym, jak pokonali 3:0 Finów w sobotę. Wygraną w pomeczowych wypowiedziach wręcz dedykowali kibicom, dzięki którym na trybunach zrobiła się prawdziwa biało-czerowna burza.

Obejrzyj raport Sport.pl z ME siatkarzy: Polacy zrobili Finom dyskotekę. Czas na kluczowy sprawdzian

Zobacz wideo "Polscy siatkarze zrobili dyskotekę w trakcie meczu z Finlandią"

A nabuzowani energią fanów polscy siatkarze zrobili swoim rywalom taką dyskotekę, jaka pojawia się w hali, gdy organizatorzy wygaszą główne oświetlenie i zostaną tylko lampy w barwach brandingu tegorocznych mistrzostw świata - niebieskim i czerwonym. 

To nie Heynen był trenerem Polaków przeciwko Finom. To nie Heynen był trenerem Polaków przeciwko Finom. "Mówiłem, że mnie nie potrzebują"

"Nie graliśmy przeciwko Finlandii, a dla naszych kibiców. To było odpowiednie podejście"

- Przede wszystkim nie graliśmy wczoraj przeciwko Finlandii, a dla naszych kibiców. Po to wyszliśmy na boisku. To sobie założyliśmy i to było odpowiednie podejście do tego spotkania - mówił po spotkaniu Bartosz Kurek. - Na boisku dzięki temu, jak dopingowali nas kibice, byliśmy w euforii - dodawał Aleksander Śliwka.

"A jak myślisz, k***a"? Kubiak tylko się uśmiechnął. I wypalił do dziennikarza

Przed polską kadrą teraz walka o strefę medalową. Zapewnią ją sobie, jeśli w ćwierćfinale wygrają z Rosjanami. Początek spotkania o godzinie 20:30 we wtorek, 14 września. Relacja na Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Jest godzina wielkiego meczu Polska - Rosja w ćwierćfinale siatkarskich mistrzostw EuropyJest godzina wielkiego meczu Polska - Rosja w ćwierćfinale siatkarskich mistrzostw Europy

Mocna zagrywka Sport.pl - #StrojeZaAsy w siatkarskich mistrzostwach Europy

Za każdego asa serwisowego polskich siatkarzy w mistrzostwach Europy, redakcja Sport.pl ufunduje stroje meczowe młodym zawodniczkom i zawodnikom. W pierwszych sześciu meczach zdobyli zagrywką 44 punkty, co oznacza ufundowanie 132 strojów!

Kolejne asy będziemy odliczać w internecie oraz na nośnikach reklamy zewnętrznej na budynku Cepelii w Warszawie i Dworca Głównego w Katowicach - polskiej nieoficjalnej stolicy siatkówki, w której odbędzie się faza finałowa całej imprezy. Szczegóły akcji tutaj, a regulamin konkursu tutaj.

Więcej o: