"A jak myślisz, k***a"? Michał Kubiak tylko się uśmiechnął. I wypalił do dziennikarza

Jakub Balcerski
Polscy siatkarze pokonali Finlandię i awansowali do ćwierćfinału siatkarskich mistrzostw Europy. Wynik 3:0, świetna gra i kibice, którzy pomogli wznieść się kadrze na jeszcze wyższy poziom cieszą kapitana Michała Kubiaka. - Zagraliśmy niemalże bezbłędnie we wszystkich elementach - mówił przyjmujący.

Wygrana 3:0 z Finlandią potwierdziła, że polscy siatkarze są gotowi na grę na najwyższym poziomie w meczach fazy pucharowej mistrzostw Europy współorganizowanych przez Polskę. Wszyscy zawodnicy aż nie mogli nacieszyć się atmosferą, którą w Trójmieście stworzyli kibice. 

Zobacz wideo POLSKA - FINLANDIA. Jesteśmy w ćwierćfinale ME - Finlandia obalona! Przed nami wielki hit

Kubiak o kibicach: Gra przed tak fantastycznym składem na trybunach to coś niezwykłego

- Cieszymy się tym. Gra przed tak fantastycznym składem na trybunach to dla nas coś niezwykłego. Czekaliśmy na to bardzo długo, a mecz ułożył się po naszej myśli i jesteśmy szczęśliwi - ocenił po meczu Michał Kubiak

Polska w ćwierćfinale MEPolska - Finlandia. Jesteśmy w ćwierćfinale ME. Oceniamy grę Polaków [LIVE]

- Chyba wszystkim brakowało tej obecności kibiców na trybunach. Czekaliśmy dwa lata, ale w Krakowie, mimo że ta hala jest większa, to w Ergo Arenie obecność fanów czuć bardziej. Najbardziej czuć ją w katowickim Spodku i mam nadzieję, że tam pojedziemy - wskazał Kubiak. 

"Zagraliśmy niemalże bezbłędnie we wszystkich elementach"

- Przyjmujący jest od przyjmowania. Od atakowania w tej drużynie jest kto inny. Ja swoją część pracy staram się wykonywać jak najlepiej - mówił o swojej grze kapitan kadry

Mistrzostwa Europy siatkarzy. Ergo Arena, mecz Polska - FinlandiaBezlitosny Wilfredo Leon! Kurek może poprawić tylko jedną rzecz [OCENY]

Polacy wspięli się na wyższy poziom - znakomicie w tempie i rytmie swojej gry wyglądali już nie tylko pojedynczy zawodnicy, a cała kadra. - To chyba dobrze, że ten mecz tak wyglądał. Czuć było tę energię na boisku. Zagraliśmy niemalże bezbłędnie we wszystkich elementach i chcielibyśmy to utrzymać w ćwierćfinale - mówił Kubiak. - Zostało do końca tego turnieju naprawdę niewiele dni i staramy się czerpać z tego czasu ze sobą, ile możemy, bo zaraz rozjedziemy się do klubów i ta kadra w tym sezonie długa i bolesna się skończy - dodał. 

"A jak myślisz, k***a?" - wypalił Kubiak po pytanie o złoto ME

W odniesieniu do ostatniej wypowiedzi Kubiaka jeden z dziennikarzy zapytał go, czy pomimo ewentualnego zdobycia złotego medalu mistrzostw Europy, sezon będzie bolał polską kadrę. Kubiak tylko się uśmiechnął i odpowiedział pytaniem: A jak myślisz, k***a?

Ćwierćfinał, który może dać Polakom strefę medalową w Katowicach, zostanie rozegrany we wtorek. Spotkanie z Rosją zaplanowano na godzinę 20:30. Relacja na żywo na Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE. 

Hit polskich siatkarzy w ćwierćfinale ME! Kiedy zagramy o półfinał?Hit polskich siatkarzy w ćwierćfinale ME! Kiedy zagramy o półfinał?

Mocna zagrywka Sport.pl - #StrojeZaAsy w siatkarskich mistrzostwach Europy

Za każdego asa serwisowego polskich siatkarzy w mistrzostwach Europy, redakcja Sport.pl ufunduje stroje meczowe młodym zawodniczkom i zawodnikom. W pierwszych sześciu meczach zdobyli zagrywką 44 punkty, co oznacza ufundowanie 132 stroje!

Kolejne asy będziemy odliczać w internecie oraz na nośnikach reklamy zewnętrznej na budynku Cepelii w Warszawie i Dworca Głównego w Katowicach - polskiej nieoficjalnej stolicy siatkówki, w której odbędzie się faza finałowa całej imprezy. Szczegóły akcji tutaj, a regulamin konkursu tutaj.

Więcej o: