Hit polskich siatkarzy w ćwierćfinale ME! Kiedy zagramy o półfinał?

Reprezentacja Polski siatkarzy wygrała 3:0 z Finlandią (25:16, 25:16, 25:14) w meczu 1/8 finału mistrzostw Europy. Kadra prowadzona przez Vitala Heynena powalczy o półfinał ME z Rosją.

Reprezentacja Polski jest obok Włochów jedyną niepokonaną reprezentacją na tegorocznych mistrzostwach Europy. Kadra prowadzona przez Vitala Heynena wygrała 3:2 z Serbią, pokonała 3:1 Grecję oraz Portugalię i wygrała 3:0 z Belgią oraz Ukrainą. Biało-czerwoni bez większego problemu wygrali 3:0 z Finlandią (25:16, 25:16, 25:14) i wywalczyli awans do ćwierćfinału ME.

Zobacz wideo Statystyk kadry o Finlandii: Na pewno wszystko rzucą na to spotkanie

Polska zagra z Rosją o półfinał mistrzostw Europy siatkarzy

Zgodnie z turniejową drabinką reprezentacja Polski trafiła na zwycięską drużynę z pojedynku 3A - 2C. Rosja w nim pokonała 3:1 Ukrainę (22:25, 25:16, 25:22, 25:22). "Ukraińcom należą się jednak spore brawa - odpadli po długiej, męczącej i bardzo ciekawej walce z potentatem" - pisał Jakub Balcerski na łamach Sport.pl. Mecz Polski z Rosją odbędzie się we wtorek 14 września na Ergo Arenie w Sopocie, natomiast na ten moment organizatorzy nie podali godziny rozpoczęcia spotkania.

Polska wygrała 3:1 dwa ostatnie spotkania z Rosją w Lidze Narodów oraz Pucharze Świata, natomiast zwycięstwo biało-czerwonych na wielkiej imprezie po raz ostatni miała miejsce na mistrzostwach świata rozgrywanych w 2014 roku w Polsce. Wtedy kadra prowadzona przez Stephana Antigę wygrała 3:2 i awansowała do półfinału rozgrywek.

Mocna zagrywka Sport.pl - #StrojeZaAsy w siatkarskich mistrzostwach Europy

Za każdego asa serwisowego polskich siatkarzy w mistrzostwach Europy, redakcja Sport.pl ufunduje stroje meczowe młodym zawodniczkom i zawodnikom. W pierwszych pięciu meczach zdobyli zagrywką 34 punkty, co oznacza ufundowanie 102 strojów!

Kolejne asy będziemy odliczać w internecie oraz na nośnikach reklamy zewnętrznej na budynku Cepelii w Warszawie i Dworca Głównego w Katowicach - polskiej nieoficjalnej stolicy siatkówki, w której odbędzie się faza finałowa całej imprezy. Szczegóły akcji tutaj, a regulamin konkursu tutaj.

Więcej o: