Drzyzga: Turniej wchodzi w inną fazę. Teraz będzie walka tu i teraz

Jakub Balcerski
- Teraz będzie walka tu i teraz. I albo zostajemy i walczymy o medal, albo pakujemy walizki i rozjeżdżamy się do klubów - mówił po meczu z Ukrainą Fabian Drzyzga. Polscy siatkarze przenieśli się już do Gdańska i rozpoczynają kluczowy etap mistrzostw Europy siatkarzy.

Polscy siatkarze mają już za sobą fazę grupową mistrzostw Europy współorganizowanych przez nasz kraj. Przeszli przez nią niepokonani i zakończyli rywalizację w Krakowie z bilansem setów 15:4. Teraz przed nimi kluczowe spotkania w walce o medale - 1/8 finału i ćwierćfinał rozgrywane w Gdańsku. 

Obejrzyj meldunek Sport.pl po fazie grupowej ME siatkarzy. Przed Polakami kluczowe spotkania

Zobacz wideo Przed polskimi siatkarzami kluczowe mecze ME. "Będzie mniej luzu"

- Każdy z nas przepocił się już i poczuł ten turniej, ale teraz on wchodzi już w inną fazę. Teraz będzie walka tu i teraz. I albo zostajemy i walczymy o medal, albo pakujemy walizki i rozjeżdżamy się do klubów. Teraz takiego luzu, jak w meczach o większą stawkę będzie troszkę mniej - oceniał Fabian Drzyzga

Wicemistrzowie Europy bez szans! Włosi triumfują w hicie ME siatkarzyWicemistrzowie Europy bez szans! Włosi triumfują w hicie ME siatkarzy

Świderski wskazał bohatera Polaków po grupie. "Chyba cała kadra nie miała tyle bloków, co on"

Fazę grupową w wykonaniu Polaków podsumował też były siatkarz polskiej kadry, a obecnie prezes ZAKSY Kędzierzyn Koźle i kandydat na prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Sebastian Świderski. I wskazał bohatera. - To Piotr Nowakowski. Chyba cała kadra nie miała tyle bloków, co on, mógł też wyprzedzić inne zespoły - śmiał się działacz. - Teraz trzymam kciuki, żeby za nim poszła poprawa wszystkich polskich zawodników w tym elemencie - dodał. 

Polacy wygrali w Tauron Arenie Kraków z Belgami 3:0 (18, 24, 16).Polska poznała potencjalnego rywala w 1/4 finału ME siatkarzy! Horror [DRABINKA]

Polacy już w Gdańsku. W sobotę mecz z Finlandią

W czwartek Polacy przelecieli samolotem z trzema pozostałymi drużynami z Krakowa do Gdańska i zameldowali się w hotelu. Wieczór mają mieć wolny. W piątek zapoznają się z halą na pierwszym treningu, a w sobotę przed spotkaniem 1/8 finału z Finlandią zostanie im jeszcze przedmeczowy rozruch. Początek meczu o godzinie 20:30. Relacja na żywo na Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE.

Jest już godzina meczu polskich siatkarzy w 1/8 finału mistrzostw Europy. Walka o ćwierćfinałJest już godzina meczu polskich siatkarzy w 1/8 finału mistrzostw Europy. Walka o ćwierćfinał

Mocna zagrywka Sport.pl - #StrojeZaAsy w siatkarskich mistrzostwach Europy

Za każdego asa serwisowego polskich siatkarzy w mistrzostwach Europy, redakcja Sport.pl ufunduje stroje meczowe młodym zawodniczkom i zawodnikom. W pierwszych pięciu meczach zdobyli zagrywką 34 punkty, co oznacza ufundowanie 102 strojów!

Kolejne asy będziemy odliczać w internecie oraz na nośnikach reklamy zewnętrznej na budynku Cepelii w Warszawie i Dworca Głównego w Katowicach - polskiej nieoficjalnej stolicy siatkówki, w której odbędzie się faza finałowa całej imprezy. Szczegóły akcji tutaj, a regulamin konkursu tutaj.

Więcej o: