Polscy siatkarze poznali rywala w 1/8 finału mistrzostw Europy

Reprezentacja Polski siatkarzy wygrała zmagania w grupie A na mistrzostwach Europy. Kadra prowadzona przez Vitala Heynena zagra w 1/8 finału z Finlandią.

Polscy siatkarze jak dotąd są jedyną niepokonaną drużyną na mistrzostwach Europy. Kadra prowadzona przez Vitala Heynena wygrała 3:2 z Serbią, pokonała 3:1 Grecję oraz Portugalię i wygrała 3:0 z Belgią oraz Ukrainą. Jeżeli Włochy przegrają z Czechami w czwartek 9 września, to biało-czerwoni będą jedyną drużyną bez porażki na ME. 

Zobacz wideo Mistrzostwa Europy pożegnaniem Heynena. O jakie pieniądze walczy kadra?

ME siatkarzy. Reprezentacja Polski ma znakomity bilans w meczach z Turcją

Zgodnie z turniejową drużyną pierwsza drużyna grupy A zmierzy się w 1/8 finału z czwartym zespołem grupy C. Wiadomo, że tym zespołem będzie Finlandia, która zdobyła osiem punktów. Kadra prowadzona przez Samiego Kurttilę wygrała 3:1 z Macedonią Północną i 3:0 z Hiszpanią, ale przegrała 1:3 z Rosją oraz Holandią. Finlandia mogła uniknąć Polski dzięki wygranej za trzy punkty z Turcją. Ostatecznie Finowie wygrali 3:2, co oznacza, że nie udało im się wyprzedzić Turcji, która zakończyła rozgrywki z 10 punktami na koncie. 

Bilans bezpośrednich spotkań wskazuje na reprezentację Polski, ale Finowie też często z nami wygrywali. Biało-czerwoni grali z Finlandią na mistrzostwach Europy, mistrzostwach świata, w Memoriale Wagnera czy Lidze Światowej. Ostatni mecz między tymi zespołami zakończył się wygraną Polaków 3:0 (25:19, 25:16, 25:19). 

W przypadku wygranej Polska zmierzy się w 1/4 finału ME ze zwycięzcą pary Rosja - Ukraina. Mecz Polska - Finlandia odbędzie się w sobotę 11 września na Ergo Arenie w Gdańsku, natomiast godzina pojedynku nie jest jeszcze znana.

Mocna zagrywka Sport.pl - #StrojeZaAsy w siatkarskich mistrzostwach Europy

Za każdego asa serwisowego polskich siatkarzy w mistrzostwach Europy, redakcja Sport.pl ufunduje stroje meczowe młodym zawodniczkom i zawodnikom. W pierwszych pięciu meczach zdobyli zagrywką 34 punkty, co oznacza ufundowanie 102 strojów! 

Kolejne asy będziemy odliczać w internecie oraz na nośnikach reklamy zewnętrznej na budynku Cepelii w Warszawie i Dworca Głównego w Katowicach - polskiej nieoficjalnej stolicy siatkówki, w której odbędzie się faza finałowa całej imprezy. Szczegóły akcji tutaj, a regulamin konkursu tutaj.

Więcej o: