Tak wygląda tabela grupy ME siatkarzy po meczu Polska - Ukraina

Reprezentacja Polski siatkarzy pokonała 3:0 Ukrainę (25:15, 25:20, 25:21) w meczu piątej kolejki fazy grupowej mistrzostw Europy. Kadra prowadzona przez Vitala Heynena zakończy fazę grupową na pierwszy miejscu w tabeli.

Reprezentacja Polski rozpoczęła tegoroczne mistrzostwa Europy od czterech zwycięstw. Kadra prowadzona przez Vitala Heynena wygrała 3:1 z Portugalią oraz Grecją. W trzeciej kolejce po pięciu setach wygrali także z Serbią, a w czwartej pewnie pokonali 3:0 Belgię. Na koniec podopiecznych Heynena czekał mecz z Ukrainą, który decydował o tym, czy Polacy wygrają grupę A. 

Zobacz wideo Mistrzostwa Europy pożegnaniem Heynena. O jakie pieniądze walczy kadra?

ME. Polska pewnie wygrywa z Ukrainą i wygrywa grupę A 

Ostatnie spotkanie grupowe nie obfitowało w zbyt wiele emocji. Polscy siatkarze pewnie wygrali z Ukraińcami 3:0 (25:15, 25:20, 25:21). Kadra Heynena ukończyła fazę grupową z 14 punktami na koncie i bilansem setów 12:4. W ostatnim meczu grupy A Grecja zagra z Portugalią w środę o 20:30. Spotkanie zadecyduje o tym, która z ekip awansuje do 1/8 finału turnieju. Grecy muszą wygrać 3:1 lub 3:0, aby tak się stało, natomiast Portugalczycy awansują w przypadku wygranej bądź porażki 2:3. 

Rozbrajająca szczerość Vitala Heynena. 'Nie wiem, co się dzieje w grupie C'PZPS już podjął decyzję ws. przyszłości Vitala Heynena? "To koniec. Nie ma woli"

ME w siatkówce. Tabela grupy A: 

  1. Polska - 14 punktów, bilans setów 15:4
  2. Serbia - 12 pkt, 14:7
  3. Ukraina - 7 pkt, 9:8
  4. Belgia - 4 pkt, 7:12
  5. Portugalia* - 3 pkt, 7:11
  6. Grecja* - 2 pkt, 5:12

* - zespoły oznaczone gwiazdką mają jeden mecz rozegrany mniej

Zagraniczny zespół zagra w PlusLidze?! 'Tamtejsza liga się rozwija'Zagraniczny zespół może zagrać w PlusLidze! "Liga się rozwija"

Mocna zagrywka Sport.pl - #StrojeZaAsy w siatkarskich mistrzostwach Europy

Za każdego asa serwisowego polskich siatkarzy w mistrzostwach Europy, redakcja Sport.pl ufunduje stroje meczowe młodym zawodniczkom i zawodnikom. W pierwszych czterech meczach zdobyli zagrywką 28 punktów, co oznacza ufundowanie 84 strojów. Kolejne asy będziemy odliczać w internecie oraz na nośnikach reklamy zewnętrznej na budynku Cepelii w Warszawie i Dworca Głównego w Katowicach - polskiej nieoficjalnej stolicy siatkówki, w której odbędzie się faza finałowa całej imprezy. Szczegóły akcji tutaj >>, a regulamin konkursu tutaj >>

Więcej o: