Bartosz Kurek zakończył mecz jakże ważnym asem! To już 102 #StrojeZaAsy

Polscy siatkarze nadal nie zawodzą na zagrywce. W ostatnim meczu grupowym z Ukrainą zanotowali kolejne sześć asów serwisowych. Łącznie po fazie grupowej mają ich na koncie 34, a to oznacza, że młodzi siatkarze dostaną 102 stroje w ramach naszej akcji #StrojeZaAsy!

Mistrzostwa Europy rozpoczęły się 1 września. Mistrzostwa odbywają się w czterech krajach (Polska, Finlandia, Czechy, Estonia), a siatkarze Vitala Heynena są jednym z ich faworytów. Polacy rozegrali w nich pięć spotkań (z Portugalią, Serbią, Grecją, Belgią i Ukrainą) i wszystkie z nich wygrali. W środę pewnie pokonali reprezentację Ukrainy 3:0.

Zobacz wideo Mistrzostwa Europy pożegnaniem Heynena. O jakie pieniądze walczy kadra?

W tym spotkaniu Polacy "poczęstowali" rywali sześcioma asami serwisowymi. Łącznie po pięciu spotkaniach w fazie grupowej Polacy mają ich na koncie 34 - właśnie w ten sposób, asem, Bartosz Kurek zakończył mecz z Ukrainą. Dzięki ich dobrej formie na zagrywce Sport.pl ufunduje młodym siatkarzom 102 stroje meczowe!

Rozbrajająca szczerość Vitala Heynena. 'Nie wiem, co się dzieje w grupie C'PZPS już podjął decyzję ws. przyszłości Vitala Heynena? "To koniec. Nie ma woli"

Na czym polega akcja "Stroje za asy"?

Za każdy as serwisowy w wykonaniu polskich siatkarzy Sport.pl ufunduje trzy komplety strojów siatkarskich. Trafią one do specjalnej puli, z której po turnieju zostaną rozdzielone między kilkanaście drużyn młodzieżowych, męskich i żeńskich. Dodatkowo, wybrana przez redakcję drużyna zdobędzie nagrodę główną — lekcję siatkówki z legendą tego sportu Krzysztofem Ignaczakiem, byłym reprezentantem Polski i mistrzem świata z 2014 roku.

Mocna zagrywka Sport.pl - #StrojeZaAsy w siatkarskich mistrzostwach Europy

Częścią akcji "Stroje za asy" są także liczniki asów. Sport.pl uruchomił je w internecie oraz na wielkoformatowych nośnikach reklamy zewnętrznej na budynku Cepelii w Warszawie i Dworca Głównego w Katowicach — polskiej nieoficjalnej stolicy siatkówki, w której odbędzie się faza finałowa całej imprezy. To kolejna akcja serwisu, w ramach której redakcja uruchamia specjalny licznik. Wiosną działał "Licznik rekordu", dzięki któremu można było śledzić informacje o strzeleckich wyczynach Roberta Lewandowskiego oraz jego kolejne gole w pogoni za rekordem Gerda Muellera

Bartosz Kurek podczas meczu z BelgiąKamery nagrały zachowanie Bartosza Kurka w czasie meczu. Tak zareagował na popis kolegów [WIDEO]

- Siatkarscy mistrzowie świata są idolami wielu polskich kibiców, a szczególnie dzieci, które zaczynają grać w siatkówkę i trenować w klubach — mówi Łukasz Cegliński, redaktor naczelny Sport.pl. - Chcieliśmy nadać odbywającym się w Polsce Mistrzostwom Europy dodatkowego wymiaru. Dzięki naszej akcji idole w pewnym sensie będą mogli zrobić coś dla swoich potencjalnych następców, a radość kibiców z każdego punktu zdobytego asem serwisowym będzie większa, bo skorzystają dzieciaki z mniej zamożnych klubów — dodaje Cegliński. 

Akcja "Stroje za asy" potrwa od 2 do 19 września br., kiedy to w katowickim Spodku zakończą się Mistrzostwa Europy. Jej podsumowanie i ogłoszenie laureatów pojawią się w turniejowych analizach na Sport.pl, m.in. w programie "Sekcja siatkarska". Im więcej asów, tym więcej strojów, dlatego cały Sport.pl trzyma kciuki za skuteczność naszych reprezentantów.

DLOKA\SportNiespodziewani zwycięzcy grupy C ME siatkarzy! Rosja obeszła się smakiem

Więcej o: