Polski siatkarz najlepszy na całych mistrzostwach Europy. Wyraźna przewaga

Piotr Nowakowski, środkowy reprezentacji Polski jest dotychczas najlepiej blokującym zawodnikiem mistrzostw Europy.

Polscy siatkarze na razie w fazie grupowej mistrzostw Europy odnieśli cztery zwycięstwa i prowadzą w tabeli. Pokonali po 3:1 Portugalię i Grecję, 3:0 Belgię. Punkt stracili tylko w wygranym 3:2 pojedynku z Serbią.

Zobacz wideo Michał Kubiak nie chce kalkulować. "W Tokio też już myśleliśmy o półfinałach i finałach"

Rozbrajająca szczerość Vitala Heynena. 'Nie wiem, co się dzieje w grupie C'Heynen zapytany o kolejnego rywala. Rozbroił: "Oficjalnie nie wiem, co się dzieje"

Świetne statystyki Polaków w bloku

Biało-czerwoni bardzo dobrze w tym turnieju grają blokiem. To jeden z ich najsilniejszych elementów. W czterech meczach mieli już aż 55 bloków: 11 Portugalia, 13 z Serbią, 15 z Grecją oraz 16 z Belgią. Polacy zdecydowanie przewodzą w klasyfikacji bloków. Drudzy Serbowie mieli tylko 42 bloki. 

Zdecydowanym liderem w indywidualnej klasyfikacji najlepiej blokujących zawodników turnieju jest Piotr Nowakowski. 33-letni środkowy miał już 20 bloków (średnia 1,43 na set). Zajmujący drugie miejsce, ex-aequo: Bułgar Aleks Grozdanow oraz Hiszpan Borja Ruiz po dwanaście razy zatrzymali swoich rywali.

W czołówce najlepiej rozgrywających jest dwóch Polaków. Pierwsze miejsce zajmuje Fabian Drzyzga 66,67% perfekcyjnego rozegrania), a trzecie Grzegorz Łomacz (56,25 proc).

Mocna zagrywka Sport.pl - #StrojeZaAsy w siatkarskich mistrzostwach Europy

Za każdego asa serwisowego polskich siatkarzy w mistrzostwach Europy, redakcja Sport.pl ufunduje stroje meczowe młodym zawodniczkom i zawodnikom. W pierwszych czterech meczach zdobyli zagrywką 28 punktów, co oznacza ufundowanie 84 strojów!

Kolejne asy będziemy odliczać w internecie oraz na nośnikach reklamy zewnętrznej na budynku Cepelii w Warszawie i Dworca Głównego w Katowicach - polskiej nieoficjalnej stolicy siatkówki, w której odbędzie się faza finałowa całej imprezy. Szczegóły akcji tutaj >>, a regulamin konkursu tutaj >>

Więcej o: