Zrezygnował z gry w kadrze Belgii, by grać dalej w Polsce

Igor Grobelny zrezygnował z gry w reprezentacji Belgii. Przyjmujący dzięki temu będzie mógł kontynuować swoją karierę w PlusLidze w barwach Projektu Warszawa - informuje Polsat Sport.

Igor Grobelny urodził się w Radomiu, natomiast w 2014 roku otrzymał propozycję gry w reprezentacji Belgii od Andrei Anastasiego. Przyjmujący zadebiutował w barwach Czerwonych Diabłów w 2018 roku. Kibice byli zdziwieni absencją zawodnika Projektu Warszawa w kadrze Belgii na tegoroczne mistrzostwa Europy. Powody tej decyzji poznaliśmy na początku września.

Zobacz wideo Michał Kubiak nie chce kalkulować. "W Tokio też już myśleliśmy o półfinałach i finałach"

Igor Grobelny zrezygnował z gry w kadrze Belgii. Dzięki temu może grać w PlusLidze

Jak informuje Polsat Sport, Igor Grobelny oficjalnie zrezygnował z gry w reprezentacji Belgii i od tego momentu będzie występować z polskim obywatelstwem. Taka decyzja przyjmującego sprawiła, że może on kontynuować karierę w PlusLidze w barwach Projektu Warszawa, którego jest zawodnikiem od 2019 roku. Zgodnie z ligowym regulaminem na parkiecie może przebywać maksymalnie trzech obcokrajowców, dzięki czemu szanse przyjmującego na regularną grę będą większe. Igor Grobelny jest synem byłego zawodnika Cerrad Enea Czarnych Radom, Dariusza Grobelnego.

Grobelny musi zaczekać dwa lata na to, aż będzie mógł występować na polskiej licencji. Okres ten minie w styczniu przyszłego roku. Projekt Warszawa prowadzona przez Andreę Anastasiego zakończyła poprzedni sezon PlusLigi z brązowymi medalami. Do zespołu przed rozpoczęciem nowego sezonu dołączył Jay Blankenau, rozgrywający pochodzący z Kanady.

Projekt Warszawa rozpocznie zmagania w PlusLidze w sezonie 2021/2022 od spotkania na wyjeździe z Cerrad Eneą Czarnymi Radom. Zmagania w polskiej lidze siatkówki rozpoczną się 2 października, a zakończenie rozgrywek jest przewidziane na 2 kwietnia 2022 roku.

Mocna zagrywka Sport.pl - #StrojeZaAsy w siatkarskich mistrzostwach Europy

Za każdego asa serwisowego polskich siatkarzy w mistrzostwach Europy, redakcja Sport.pl ufunduje stroje meczowe młodym zawodniczkom i zawodnikom. W pierwszych trzech meczach zdobyli zagrywką zdobyli 22 punkty, co oznacza ufundowanie 66 strojów. Kolejne asy będziemy odliczać w internecie oraz na nośnikach reklamy zewnętrznej na budynku Cepelii w Warszawie i Dworca Głównego w Katowicach - polskiej nieoficjalnej stolicy siatkówki, w której odbędzie się faza finałowa całej imprezy. Szczegóły akcji tutaj >>, a regulamin konkursu tutaj >>.

Więcej o: