Polska-Belgia. Gdzie i o której oglądać mecz polskich siatkarzy na ME? [TRANSMISJA]

Siatkarze reprezentacji Polski w poniedziałek rozegrają czwarte spotkanie w ramach tegorocznej edycji mistrzostw Europy. Podopieczni Vitala Heynena zmierzą się z Belgią, a wagą tego starcia będzie przybliżenie się do awansu do kolejnej rundy turnieju. Gdzie i o której godzinie oglądać mecz?

Spośród wszystkich drużyn w grupie A biało-czerwoni to jedyna ekipa, która jak dotąd wygrała wszystkie trzy spotkania. Polacy z dorobkiem ośmiu punktów zajmują pierwsze miejsce w tabeli, a swój bilans będą chcieli poprawić w starciu z Belgią. O której godzinie i gdzie będzie można obejrzeć ten pojedynek?

Zobacz wideo "Zwycięstwo nad Serbią było ważne ze względu na mental zespołu"

Wielkie męczarnie Polaków z Grekami! Krok od potężnej sensacjiWielkie męczarnie Polaków z Grekami! Krok od potężnej sensacji

Polska-Belgia. Forma obu drużyn

Choć siatkarze reprezentacji Polski odnieśli jak dotąd trzy zwycięstwa, w żadnym z tych spotkań nie udało im się wygrać do zera. Najpierw pokonali 3:1 Portugalię, następnie po ciężkim boju pokonali 3:2 reprezentację Serbii, a w trzeciej kolejce grupowych zmagań wygrali 3:1 z Grecją.

Belgowie radzą sobie znacznie słabiej. Jak dotąd dwukrotnie musieli uznać wyższość rywali - na początek zmagań na mistrzostwach Europy przegrali 1:3 z Serbią, po czym ulegli 2:3 w starciu z Portugalią. W ostatnią sobotę odnieśli swoje pierwsze zwycięstwo, pewnie pokonując 3:0 Grecję.

Polska-Belgia na ME w siatkówce. Gdzie i o której godzinie oglądać?

Historia pojedynków Polski z Belgią zdecydowanie przemawia na korzyść biało-czerwonych. W połowie maja rozegrane zostały dwa mecze towarzyskie, w których Polacy dwukrotnie wygrywali 4:0. Ostatni raz o stawkę obie drużyny mierzyły się w lipcu 2016 roku w ramach Ligi Światowej i znowu lepsi byli polscy siatkarze, którzy wygrali 3:2. Poprzedni triumf Belgów to z kolei mistrzostwa Europy w 2007 roku (3:1).

Polska wreszcie liderem! Tak wygląda sytuacja w tabeli po meczu z GrecjąPolska wreszcie liderem! Tak wygląda sytuacja w tabeli po meczu z Grecją

Pojedynek reprezentacji Polski z Belgią w ramach czwartej grupowej kolejki podczas mistrzostw Europy 2021 rozpocznie się w poniedziałek 6 września o godzinie 20:30. Transmisję z tego starcia będzie pokazywać stacja Polsat Sport. Relacje na żywo z mistrzostw na Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o: