"Stroje za asy". Już blisko 70 strojów dla młodych siatkarzy. Odliczamy!

Już blisko 70 strojów trafi dla młodych adeptów siatkówki. Wszystko za sprawą akcji Sport.pl, pt. "Stroje za asy", która jest na mistrzostwa Europy w siatkówce.

Mistrzostwa Europy rozpoczęły się 1 września. Polacy wszystkie mecze zagrają u siebie: fazę grupową w Krakowie, a ewentualną fazę pucharową w Gdańsku i w Katowicach. Impreza jest szeroko relacjonowana na łamach serwisu Sport.pl. Redakcja postanowiła pójść o krok dalej w kibicowaniu naszym i przy okazji turnieju zorganizować prospołeczną akcję specjalną „Stroje za asy". 

Zobacz wideo

Świetna sytuacja polskich siatkarzy, ale to nie jest najważniejsze. Świetna sytuacja polskich siatkarzy, ale to nie jest najważniejsze. "Kalkulacje możemy wyrzucić"

Już blisko 70 strojów dla młodych adeptów siatkówki w akcji "Stroje za asy"?

Za każdy as serwisowy w wykonaniu polskich siatkarzy Sport.pl funduje trzy komplety strojów siatkarskich. Trafią one do specjalnej puli, z której po turnieju zostaną rozdzielone między kilkanaście drużyn młodzieżowych, męskich i żeńskich. Dodatkowo, wybrana przez redakcję drużyna zdobędzie nagrodę główną - lekcję siatkówki z legendą tego sportu Krzysztofem Ignaczakiem, byłym reprezentantem Polski i mistrzem świata z 2014 roku.

Dotychczas Polacy w fazie grupowej spisują się bardzo dobrze. Pokonali Portugalczyków 3:1, w sobotę Serbów po pasjonującym spotkaniu 3:2.  W niedzielę z problemami wygrali z Grecją 3:1. Po trzech spotkaniach zaserwowali 22 asy. W starciu z Portugalią mieli ich osiem, z Serbami - dziewięć, a z Grecją - pięć (co ciekawe, wszystkie w pierwszym secie). W sumie zatem już aż 66 strojów trafi dla młodych adeptów siatkówki.

Częścią akcji „Stroje za asy" będą także liczniki asów. Sport.pl uruchomi je w internecie oraz na wielkoformatowych nośnikach reklamy zewnętrznej na budynku Cepelii w Warszawie i Dworca Głównego w Katowicach - polskiej nieoficjalnej stolicy siatkówki, w której odbędzie się faza finałowa całej imprezy. To kolejna akcja serwisu, w ramach której redakcja uruchamia specjalny licznik. Wiosną działał „Licznik rekordu", dzięki któremu można było śledzić informacje o strzeleckich wyczynach Roberta Lewandowskiego oraz jego kolejne gole w pogoni za rekordem Gerda Muellera.

- Siatkarscy mistrzowie świata są idolami wielu polskich kibiców, a szczególnie dzieci, które zaczynają grać w siatkówkę i trenować w klubach - mówi Łukasz Cegliński, redaktor naczelny Sport.pl. - Chcieliśmy nadać odbywającym się w Polsce Mistrzostwom Europy dodatkowego wymiaru. Dzięki naszej akcji idole w pewnym sensie będą mogli zrobić coś dla swoich potencjalnych następców, a radość kibiców z każdego punktu zdobytego asem serwisowym będzie większa, bo skorzystają dzieciaki z mniej zamożnych klubów - dodaje Cegliński. 

'Błąd'nięcia siatki w wykonaniu Leona Wielkie oszustwo w meczu Polska - Serbia. Jest dowód! Heynen aż kipiał ze złości

Akcja "Stroje za asy" potrwa od 2 do 19 września br., kiedy to w katowickim Spodku zakończą się Mistrzostwa Europy. Jej podsumowanie i ogłoszenie laureatów pojawią się w turniejowych analizach na Sport.pl, m.in. w programie „Sekcja siatkarska". Im więcej asów, tym więcej strojów, dlatego cały Sport.pl trzyma kciuki za skuteczność naszych reprezentantów.  

Redakcja sport.pl

Więcej o: