Wielka sensacja w mistrzostwach Europy! Faworyci przegrali swój pierwszy mecz

Słoweńscy siatkarze, którzy są srebrnymi medalistami mistrzostw Europy z 2019 roku sensacyjnie przegrali w swoim pierwszym spotkaniu w grupie B z Czechami 1:3 (24:26, 18:25, 25:14, 19:25) podczas tegorocznej imprezy o prymat na Starym Kontynencie.

Pierwszy mecz dla zespołu Słowenii nie był udany. Oglądaliśmy w nim niezwykle zaciętą walkę między dwoma drużynami. Przy drugiej przerwie technicznej Słowenia schodziła z parkietu, prowadząc 16:15. Później czeski zespół podkręcił tempo i zdobył trzy punkty z rzędu. Następnie siatkarze Alberto Giulianiego zdołali doprowadzić do remisu po 19. W decydującej fazie seta Czesi utrzymali nerwy na wodzy i objęli prowadzenie 1:0 po wygraniu na przewagi 26:24.

Zobacz wideo Śliwka: Chcemy grać z uśmiechem na twarzy i zapewnić emocje kibicom

Polscy siatkarze wygrywają i są liderem grupy na ME! Może się to jednak zmienićPolska gra najważniejszy mecz grupy na ME! Gdzie i o której oglądać? [TRANSMISJA TV, STREAM]

Nieudany początek turnieju. Słowenia przegrała sensacyjnie pierwszy mecz na ME

Druga partia była popisem reprezentacji Czech, która już na początku wypracowała kilkupunktową przewagę i nie oddała jej aż do końca, wygrywając aż 25:18. W trzecim secie za odrabiania strat wzięli się Słoweńcy, którzy pozwolili Czechom w sumie na zdobycie zaledwie 14 punktów. W kolejnej partii Czechy kontrolowały jej przebieg. Już na początku objęły prowadzenie 3:0, a później tylko powiększały przewagę. Ostatecznie triumfowały w niej 25:19, a w całym meczu sensacyjnie 3:1.

Tym samym "koszmar Polaków", z którym zespół Vital Heynena przegrywał w walce o medal mistrzostw Europy dwa lata temu, a także m.in. podczas tegorocznej Ligi Narodów, rozpoczął mistrzostwa od porażki.

W kolejnym spotkaniu mistrzostw Europy Czesi zagrają z Białorusią, natomiast Słowenia zmierzy się z Czarnogórą. Oprócz tego rywalami obu drużyn w grupie będą także Bułgaria i Włochy. Do kolejnej fazy turnieju awansują po cztery drużyny z każdej z czterech grup.

Rywale Polaków idą jak burza. Tak wygląda sytuacja w tabeli ME. Nowy liderRywale Polaków idą jak burza. Tak wygląda sytuacja w tabeli ME. Nowy lider

Mocna zagrywka Sport.pl - #StrojeZaAsy w siatkarskich mistrzostwach Europy

Za każdego asa serwisowego polskich siatkarzy w mistrzostwach Europy, redakcja Sport.pl ufunduje stroje meczowe młodym zawodniczkom i zawodnikom. W pierwszym meczu z Portugalią zagrywką zdobyli osiem punktów, co oznacza ufundowanie 24 strojów. Kolejne asy będziemy odliczać w internecie oraz na nośnikach reklamy zewnętrznej na budynku Cepelii w Warszawie i Dworca Głównego w Katowicach - polskiej nieoficjalnej stolicy siatkówki, w której odbędzie się faza finałowa całej imprezy. Szczegóły akcji tutaj >>

Więcej o: