Rywale Polaków idą jak burza. Tak wygląda sytuacja w tabeli ME. Nowy lider

Reprezentacja Serbii po wygranej nad Ukrainą 3:0 objęła prowadzenie w tabeli grupy A siatkarskich mistrzostw Europy. Premierowe zwycięstwo na tym turnieju odniosła Portugalia. Polacy tego dnia pauzowali.

Po pierwszym dniu zmagań w grupie A w tabeli prowadziła reprezentacja Polski, która pokonała Portugalię 3:1. W piątek jednak zespół Vitala Heynena pauzował, a to oznaczało, że zostanie wyprzedzony przez minimum jednego rywala.

W pierwszym piątkowym spotkaniu Portugalczycy stoczyli pasjonującą siatkarską bitwę z Belgami i sprawili niespodziankę, wygrywając 3:2. Czwartkowy rywal Polaków wygrał dwa pierwsze sety do 23 i 22, ale dwa kolejne, do 20 i 18, padły łupem Belgów. W tie-breaku ponownie lepsza była Portugalia, która zwyciężyła 15:13 i cały mecz 3:2, odnosząc pierwsze zwycięstwo w turnieju.

Wieczorem z kolei Serbia pewnie pokonała Ukrainę 3:0. Najgroźniejsi przeciwnicy Polaków w grupie A w dwóch pierwszych partiach musieli się sporo namęczyć, aby wygrać na przewagi 27:25 i 26:24. W trzecim secie przewaga Serbów już nie podlegała dyskusji. Obrońcy tytułu zwyciężyli do 21 i to oni z dwiema wygranymi objęli prowadzenie w tabeli.

"Stroje za asy". Polacy nie zawiedli w zagrywce. 24 komplety powędrują do klubów

Tak wygląda tabela w grupie A po piątkowych meczach:

1. Serbia - 2 mecze - 2 zwycięstwa - 6 punktów - sety: 6-1 - małe punkty: 174-146
2. Polska - 1 mecz - 1 zwycięstwo - 3 punkty - sety: 3-1 - małe punkty: 97-76
3. Portugalia - 2 mecze - 1 zwycięstwo - 2 punkty - sety: 4-5 - małe punkty: 179-205
4. Ukraina - 2 mecze - 1 zwycięstwo - 2 punkty - sety: 3-5 - małe punkty: 180-177
5. Grecja - 1 mecz - 0 zwycięstw - 1 punkt - sety: 2-3 - małe punkty: 99-110
6. Belgia - 2 mecze - 0 zwycięstw - 1 punkt - sety: 3-6 - małe punkty: 184-199

Przy równej liczbie zwycięstw, decyduje liczba zdobytych punktów, a następnie stosunek setów i stosunek małych punktów.

W sobotę zostaną rozegrane kolejne dwa mecze grupy A. O 17:30 Belgia zagra z Grecją, a o 20:30 Polacy zmierzą się z Serbami.