Polski siatkarz zdobył prestiżową nagrodę! Nie było żadnych wątpliwości

W czwartek polscy siatkarze w kapitalnym stylu zostali mistrzami świata do lat 19. Nic więc dziwnego, że FIVB wyróżniła aż czterech Biało-Czerwonych, umieszczając ich w drużynie turnieju. Najlepszym siatkarzem mistrzostw został uznany Tytus Nowik.

Reprezentacja Polski do lat 19 spisała się bezbłędnie na mistrzostwach świata. Do półfinałowego meczu z Iranem drużyna prowadzona przez Michała Bąkiewicza wygrała wszystkie mecze bez straty seta. W 1/8 finału biało-czerwoni wyeliminowali Kolumbię, natomiast w ćwierćfinale byli zdecydowanie lepsi od Niemców. W półfinale wygrali z gospodarzami (Iranem) 3:1. W finale było jeszcze lepiej - zwycięstwo 3:0 nad Bułgarią dało młodym Polakom tytuł najlepszej drużyny na świecie.

Zobacz wideo Sebastian Pawlik o sukcesie kadry U-19: Byłem pod wrażeniem, jak grali

FIVB wyróżniła Biało-Czerwonych

Nikogo nie może dziwić, że polscy siatkarze zdominowali indywidualne wyróżnienia za ten turniej. MVP mistrzostw został wybrany atakujący Gwardii Wrocław Tytus Nowik, który w każdym meczu zdobywał dwucyfrową liczbę punktów - od 12 z Indiami do 20 w finale i aż 25 w półfinale z Iranem. Co oczywiste, Nowik został także najlepszym atakującym turnieju.

W drużynie mistrzostw znalazło się miejsce także dla trzech jego kolegów - przyjmującego Kamila Szymendery, libero Jakuba Hawryluka oraz środkowego Jakuba Majchrzaka. 

Najlepszą siódemkę turnieju uzupełnili dwaj Bułgarzy Stoil Palew i Aleksandar Nikołow, a także irański środkowy Yousef Kazemi.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.