Heynen przerwał wywiad swojego asystenta. "Jego zawodnicy zdobyli mistrzostwo świata" [WIDEO]

Jakub Balcerski
- Wiedzieliśmy, że mogą grać dobrą i skuteczną siatkówkę, więc ja się bardzo cieszę, że osiągnęli ten wielki wynik - mówi Sport.pl Sebastian Pawlik, asystent Vitala Heynena i trener w SMS PZPS Spała, gdzie uczy się większość obecnej kadry kadetów. To ten zespół w czwartek sięgnął po tytuł mistrzów świata do lat 19 w Teheranie.

Polscy kadeci wygrali mistrzostwa świata do lat 19, tracąc tylko jednego seta we wszystkich meczach. W finale ograli Bułgarów 3:0, czym zapewnili sobie ogromny sukces i złote medale mundialu. 

Zawodnicy szkoły asystenta Heynena mistrzami świata. Heynen przerwał rozmowę. Zobacz wideo

Zobacz wideo Sebastian Pawlik o sukcesie kadry U-19: Byłem pod wrażeniem, jak grali

Polska mistrzem świata na turnieju do lat 19! "Wiedzieliśmy, że mogą grać skuteczną siatkówkę"

- Zrobili świetny wynik, grając przy tym bardzo dobrze. Udało mi się obejrzeć kilka meczów na zgrupowaniu na żywo i to była najbardziej poukładana drużyna na tym turnieju. Kontrolowali grę, byłem pod wrażeniem, jak grali - mówi Sport.pl asystent Vitala Heynena, Sebastian Pawlik, który na co dzień pracuje z zawodnikami kadry U-19 w klubie SMS PZPS Spała i tamtejszej szkole. - Znamy się z chłopakami, pracujemy razem w szkole. Wiedzieliśmy, że mogą grać dobrą i skuteczną siatkówkę, więc się bardzo cieszę, że osiągnęli ten wielki wynik - ocenia.

Polscy siatkarze mistrzami świata do lat 19Polscy siatkarze mistrzami świata do lat 19! Wszyscy rywale bez szans!

Heynen przerwał rozmowę z Pawlikiem. "Rozmawiasz z dyrektorem szkoły, której zawodnicy sięgnęli po mistrzostwo świata

Rozmowę z Pawlikiem na chwilę przerwał nam nawet Vital Heynen, mówiąc: Tylko informuję, że rozmawiasz z Sebastianem Pawlikiem, czyli dyrektorem szkoły, której zawodnicy właśnie sięgnęli po mistrzostwo świata. I należą mu się brawa. 

Jasnowidz Heynen. Przewidział wynik z Portugalią, teraz daje typ na SerbięJasnowidz Heynen. Przewidział wynik z Portugalią, teraz daje typ na Serbię

MŚ U-19 w Teheranie już się zakończyły, ale niemal w tym samym czasie rozpoczęły się mistrzostwa Europy siatkarzy współorganizowane przez Polskę. W sobotę, 4 września o 20:30 kadra Vitala Heynena zagra na nich drugi mecz z Serbią. W pierwszym pokonała 3:1 Portugalię. Relacja na żywo na Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Bartosz Kurek po meczu Polska - PortugaliaBartosz Kurek zapowiada kluczowy mecz ME: Będą chcieli zademonstrować siłę

Mocna zagrywka Sport.pl - #StrojeZaAsy w siatkarskich mistrzostwach Europy

Za każdego asa serwisowego polskich siatkarzy w mistrzostwach Europy, redakcja Sport.pl ufunduje stroje meczowe młodym zawodniczkom i zawodnikom. Kolejne asy będziemy odliczać w internecie oraz na nośnikach reklamy zewnętrznej na budynku Cepelii w Warszawie i Dworca Głównego w Katowicach - polskiej nieoficjalnej stolicy siatkówki, w której odbędzie się faza finałowa całej imprezy. Szczegóły akcji tutaj >>

Więcej o: