Wilfredo Leon zagrał jak nie on. Każdy miał problemy poza jednym zawodnikiem [OCENY]

Łukasz Jachimiak
Wilfredo Leon świetnie atakował, za to - jak nie on - na potęgę psuł zagrywki. W wygranym 3:1 meczu z Portugalią w 1. kolejce mistrzostw Europy problemy ze swoją grą miał chyba każdy z Polaków z wyjątkiem Jakuba Kochanowskiego.
Zobacz wideo "Złoty medal byłby nagrodą pocieszenia dla polskich siatkarzy"

Siatkarzy oceniamy w szkolnej skali 1-6.

ROZGRYWAJĄCY

Fabian Drzyzga: 4

Bez fajerwerków, solidne granie. Pomógł blokiem (2 punkty), słaby na zagrywce, a wiele razy była ona jego dobrą stroną.

Grzegorz Łomacz: bez oceny

Grał za króko.

ATAKUJĄCY

Bartosz Kurek: 4

W ataku pewny - 14/24, 58 proc. skuteczności - ale do poprawy i blok (2 punkty) i zagrywka (2 asy przy aż 6 zmarnowanych serwisach). Ogólnie na tle całej kadry dobry występ. Zdobył najwięcej punktów - 18.

Łukasz Kaczmarek: bez oceny

Grał za krótko.

ŚRODKOWI

Piotr Nowakowski: 4

Najlepszy blokujący, zdobył w tym elemencie 4 punkty. W ataku niemal bezbłędny - skończył cztery z pięciu piłek. Ale chciałoby się, żeby był bardziej widoczny. I żeby lepiej serwował.

Jakub Kochanowski: 5

Aż 5 asów serwisowych (z ośmiu całej drużyny), w ataku 7/8 i do tego jeszcze dwa bloki. Z 14 punktami najbardziej efektywny zawodnik polskiej kadry.

Mateusz Bieniek: 3

W ataku 50-procentowa skuteczność (3/6), bez punktów blokiem i zagrywką. A zwłaszcza w polu serwisowym zawsze spisywał się dużo lepiej.

PRZYJMUJĄCY

Michał Kubiak: 3+

W ataku 10/22, w defensywie też bardzo zapracowany - z 27 zagrywek nie odebrał jednej, miał 52 proc. pozytywnego i 30 proc. perfekcyjnego przyjęcia. Po punkcie blokiem i zagrywką. Nieźle, ale pamiętajmy, że rywalem była tylko Portugalia.

Wilfredo Leon: 4

W ataku świetny niemal nie do zatrzymania (14/19, aż 74 proc. skuteczności). Za to bardzo słabo na zagrywce, gdzie nie posłał ani jednego asa, a zepsuł aż 4 z 10 serwisów. Blokiem też nie zapunktował.

Kamil Semeniuk: bez oceny

Grał za krótko.

Tomasz Fornal: bez oceny

Grał za krótko.

Aleksander Śliwka: bez oceny

Nie zagrał.

LIBERO:

Paweł Zatorski: 3

Portugalczycy zrobili na nim aż 3 asy, a odbierał 18 zagrywek. Miał 56 proc. pozytywnego i 33 proc. perfekcyjnego przyjęcia. Nie są to może złe liczby, ale też zdecydowanie nie zachwycają.

Damian Wojtaszek: bez oceny

Grał za krótko

Mocna zagrywka Sport.pl - #StrojeZaAsy w siatkarskich mistrzostwach Europy

Za każdego asa serwisowego polskich siatkarzy w mistrzostwach Europy, redakcja Sport.pl ufunduje stroje meczowe młodym zawodniczkom i zawodnikom. Kolejne asy będziemy odliczać w internecie oraz na nośnikach reklamy zewnętrznej w Warszawie i Katowicach. Więcej tutaj:

Więcej o: