Tak polscy siatkarze cieszyli się z mistrzostwa świata! Coś pięknego [WIDEO]

Reprezentacja Polski siatkarzy do lat 19 zdobyła złoty medal mistrzostw świata po raz drugi w historii. Biało-czerwoni rozbili Bułgarię 3:0 i tuż po zakończeniu spotkania cieszyli się ze swojego sukcesu.

Reprezentanci Polski do lat 19 byli nie do zatrzymania na mistrzostwach świata. Kadra prowadzona przez Michała Bąkiewicza wygrała wszystkie mecze podczas turnieju i straciła zaledwie jednego seta. Udało się to wyłącznie Iranowi w półfinale mundialu. Biało-czerwoni byli bardzo zestresowani na początku spotkania finałowego, natomiast ostatecznie nie dali większych szans Bułgarii i wygrali 3:0.

Tak kadra Polski do lat 19 cieszyła się z wygranej w finale. "Jesteśmy mistrzami świata"

Finał mistrzostw świata do lat 19 od samego początku toczył się pod dyktando reprezentacji Polski. W trzecim secie biało-czerwoni wywalczyli pięciopunktową przewagę, której nie oddali do samego końca. Tuż po ostatniej akcji meczu zarówno zawodnicy, jak i sztab, zaczęli się cieszyć z osiągniętego sukcesu. Polacy wspólnie skakali, ale też łapali się za głowy czy klękali.

Reprezentanci Polski zdobyli także większość nagród indywidualnych. Najlepszym zawodnikiem oraz najlepszym przyjmującym został Tytus Nowik. W drużynie turnieju znalazł się także Kamil Szymendera, Jakub Majchrzak oraz Jakub Hawryluk.

To drugie mistrzostwo świata U19 dla Polski w historii

Reprezentacja Polski drugi raz w historii zdobyła złoty medal na mistrzostwach świata do lat 19. Na mundialu w 2015 roku w Argentynie biało-czerwoni pokonali gospodarzy 3:2. Polacy mają także na koncie dwa brązowe medale, wywalczone w 1999 oraz 2013 roku. Na MŚ w 2017 roku reprezentacja Polski zajęła 17. miejsce, natomiast dwa lata później nie brała udziału.