Tak wygląda sytuacja w tabeli ME siatkarzy po meczu Polska - Portugalia

Po nieudanych igrzyskach olimpijskich w Tokio siatkarze reprezentacji Polski rozpoczęli zmagania na mistrzostwach Europy od zwycięstwa nad Portugalią. Dzięki temu przesunęli się na pierwsze miejsce w tabeli grupy A, utrzymując je po ostatnim czwartkowym meczu.

Polscy siatkarze udanie rozpoczęli tegoroczną edycję mistrzostw Europy. W pierwszym grupowym starciu mierzyli się z reprezentacją Portugalii, z którą jeszcze nigdy nie przegrali. Na parkiecie również było widać wyraźną różnicę klas, choć mecz nie układał się idealnie. 

Zobacz wideo "Złoty medal byłby nagrodą pocieszenia dla polskich siatkarzy"

Polska wygrywa z Portugalią i jest liderem grupy

W pierwszym secie biało-czerwoni wyraźnie pokazali, że słusznie byli uznawani za faworytów starcia, pozwalając Portugalczykom na zdobycie jedynie 16 punktów. W drugim secie rywale zaskoczyli Polaków i wygrali go 25:22. Później jednak wszystko wróciło do normy - dwa kolejne sety podopieczni Vitala Heynena wygrywali odpowiednio do 16 i 19.

Zwycięstwo Polaków 3:1 (25:16, 22:25, 25:16, 25:19) sprawiło, że biało-czerwoni wskoczyli na pierwsze miejsce w tabeli grupy A. Sytuacja nie uległa zmianie po ostatnim czwartkowym meczu, w którym Serbia poradziła sobie z Belgią (3:1).

Tabela grupy A po zwycięstwie Polaków nad Portugalią

  1. Polska - 1 mecz - 1 zwycięstwo - 3 punkty - ratio punktów: 1.276
  2. Serbia - 1 mecz - 1 zwycięstwo - 3 punkty - ratio punktów: 1.116
  3. Ukraina - 1 mecz - 1 zwycięstwo - 2 punkty - ratio punktów: 1.111
  4. Grecja - 1 mecz - 1 porażka - 1 punkt - ratio punktów: 0.900
  5. Belgia - 1 mecz - 1 porażka - 0 punktów - ratio punktów: 0.896
  6. Portugalia - 1 mecz - 1 porażka - 0 punktów - ratio punktów: 0.784

Kiedy kolejny mecz Polaków na ME?

Siatkarska reprezentacja Polski będzie teraz miała jeden dzień przerwy, a do gry wrócą w sobotę, kiedy to zmierzą się z Serbią. Po raz ostatni biało-czerwoni mierzyli się z tym zespołem pod koniec maja w ramach Ligi Narodów i wygrali 3:1. Początek pojedynku zaplanowano na godzinę 20:30.

Więcej o: