Vital Heynen znów to zrobił. Specjalny apel trenera po polsku przed ME

Jakub Balcerski
- Cześć, najlepsi kibice na świecie. Potrzebujemy was, jak nigdy wcześniej - mówił w specjalnym apelu do polskich kibiców Vital Heynen, trener reprezentacji Polski siatkarzy przed pierwszym meczem mistrzostw Europy przeciwko Portugalii w Krakowie.

Polscy siatkarze rozpoczynają walkę w fazie grupowej podczas mistrzostw Europy współorganizowanych przez Polskę, Finlandię, Estonię oraz Czechy. Przed pierwszym meczem trener Vital Heynen zdecydował się na wyjątkowy apel do polskich kibiców. 

Zobacz wideo "Złoty medal byłby nagrodą pocieszenia dla polskich siatkarzy"

Apel Heynena po polsku! Poprosił kibiców o wsparcie na ME

 - Cześć, najlepsi kibice na świecie. To wy możecie zmienić wszystko. Proszę, żebyście dopingowali naszych zawodników od pierwszej do ostatniej piłki. Tylko wy możecie sprawić, że będzie nas stać na wszystko. Potrzebujemy was, jak nigdy wcześniej. Dziękuję! - powiedział Heynen w filmiku puszczonym tuż przed rozpoczęciem pierwszego meczu Polaków na turnieju. 

Heynen wcześniej uświadamiał, że polscy zawodnicy po porażce na igrzyskach olimpijskich w Tokio nie są w dobrej formie psychicznej, a wśród słów Belga pojawiały się nawet takie o obawach przed meczami z teoretycznie słabszymi rywalami. Talizmanem polskiej kadry mają być kibice zgromadzeni w polskich halach - w Krakowie, Gdańsku, a później być może także katowickim Spodku. 

W pierwszym meczu polskiej grupy doszło do tie-breaka. Ukraina pokonała Greków 3:2. Mecz Polski z Portugalią rozpoczął się po godzinie 17:30. Relacja na żywo na Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Mocna zagrywka Sport.pl - #StrojeZaAsy w siatkarskich mistrzostwach Europy

Za każdego asa serwisowego polskich siatkarzy w mistrzostwach Europy, redakcja Sport.pl ufunduje stroje meczowe młodym zawodniczkom i zawodnikom. Kolejne asy będziemy odliczać w internecie oraz na nośnikach reklamy zewnętrznej na budynku Cepelii w Warszawie i Dworca Głównego w Katowicach - polskiej nieoficjalnej stolicy siatkówki, w której odbędzie się faza finałowa całej imprezy. Szczegóły akcji tutaj >>

Więcej o:
Copyright © Agora SA